Новини

Як запобігти дитячим суїцидам через “групи смерті”: поради кіберполіції батькам

21.02.2017   Коментарів: 0  

Національна поліція б’є на сполох. У соцмережах з’явилося чимало груп, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубств. Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції України. Члени таких спільнот називають себе китами – мовляв, ці тварини асоціюються у них зі свободою.  Самі ж спільноти мають назву на кшталт “Море китів” і “Тихий будинок”, а у всіх шанувальників на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

За інформацією NewsOboz, схема потрапляння до таких груп майже однотипна. Спочатку підлітків закликають  подати заявку для вступу до неї та підготувати певний текст на особистій сторінці. Потім адміністрація групи, через спілкування в чаті, здійснює психологічне вивчення особистості дитини та її готовність до самогубства. Наступним кроком буде перелік завдань з детальним описом і часом, що надається на їх виконання. З фіксуванням кожного завдання на фото або відео. Слід зазначити, що адміністратори групи усілякими методами намагаються схиляти дитину до виконання завдань, причому практично усі вони передбачають спричинення  власноруч поранень або заподіяння болю. Фінальною ж частиною є заклик покінчити життя самогубством. Причому момент смерті необхідно зафіксувати на камеру в режимі он-лайн. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

З метою уникнення потрапляння дітей в тенета таких груп, кіберполіція підготувала для батьків  необхідні рекомендації:

– перевіряти шкірні покриви дитини щодо поранень. У разі їх виявлення, ретельно з’ясувати обставини, при яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на ушкодження у формі кита;

– перевіряти облікові записи (аккаунти) дитини в соціальних мережах і групи, в які входить аккаунт. Перевіряти зміст спілкування в приватних чатах;

– обов’язково контролювати  які фото- і відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

– встановити функцію “батьківський контроль” на усіх гаджетах дитини;

– звертати увагу на коло спілкування дитини;

– приділяти більшу увагу на психологічний стан дитини.

У разі якщо з’ясувалося, що дитина все ж потрапила до кола учасників таких групп, поліція наполегливо радить:

– звернутися за кваліфікованою допомогою до професійного психолога;

-повідомити адміністрацію соціальної мережі про їх наявність для  подальшого блокування;

– заблокувати доступ дитини до соціальних мереж.

Тим, хто виявив подібні «групи смерті», правоохоронці просять звертатися до підрозділу кіберполіції за телефоном (044) 374-37-21.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь