Новини

Вступна кампанія розпочалася: що треба знати

30.06.2017   Коментарів: 0  

В Україні розпочалася вступна кампанія. На протязі місяця учорашнім школярам потрібно зробити нелегкий вибір, де вони бажають навчатися далі. За  інформацією  novostiua.net, цього року свої сили у вступній кампанії спробує близько 400 тисяч абітурієнтів – майже вдвічі більше, ніж в минулому. Вузи вже розпочали прийом документів, який триватиме до  31-го липня.

Традиційно вступники можуть вибрати не більше п’яти вищих навчальних закладів, і не більше трьох напрямків в кожному. Заяву можна подавати через інтернет, і там же, переглядаючи он-лайн рейтинги конкурентів, оцінити власні шанси.

Однак, цього року вступна кампанія зазнала деяких змін. Наприклад, для медиків підвищили прохідний бал, для технічних спеціальностей впровадили галузеві коефіцієнти, а процедуру вступу для мешканців Донбасу спростили.

Зокрема, в цьому році абітурієнтам на спеціальності: фармація, стоматологія, педіатрія та медицина – необхідно мати по 150 балів по кожному з предметів ЗНО, передбаченому конкурсом.

Абітурієнти, які закінчили школу в рік вступу за кордоном, мають змогу не складати тести. Достатньо надати оцінки з випускних іспитів в  школах.

Журналістам в цьому році можуть збільшити кількість бюджетних місць у разі, якщо кількість бажаючих виявиться значно більше, а на філологію – менше.

Абітурієнти з непідконтрольних Києву територій Донбасу і Криму матимуть змогу вступати до українських вишів без здачі ЗНО. Їм буде достатньо скласти іспит з української мови, історії та профільного предмету.

А ще у цьому році передбачено п’ять квот. Перша (10% від держзамовлення) передбачена для сиріт, учасників бойових дій і тих, хто не зміг здавати ЗНО за станом здоров’я. Друга -20% -а квота передбачена для переселенців з Криму. Третя вводиться в комунальних вузах. Четверта і п’ята передбачені для іноземних абітурієнтів.

Приємно, що цього року керівництво переважної частини вузів не підвищувало ціни на навчання. А якщо зростання вартості і було, то незначне. Наприклад, в КНУ імені Шевченка вартість навчання підвищили лише на декількох факультетах.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь