Новини

Вражаюча статистика: щомісяця з України емігрує сто тисяч українців

23.02.2018   Коментарів: 0  

Чи вигідний нам візовий режим з Росією

Еміграція 100 тисяч людей з України  щомісяця пов’язана не лише з бажанням вищої зарплати, а й загалом з розумінням майбутнього. Таку думку під час Міжнародної конференції з реформ висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. “Будь-яка річ, безвіз чи угода про асоціацію можуть слугувати нам в плюс. Україну торік залишили близько мільйона українців. Коли 100 тис. залишає країну кожного місяця – це питання не тільки вищих заплат, а це взагалі розуміння майбутнього і якості життя”, – наголосив міністр.

Статистичні показники вже давно підтверджують слова міністра – вподовж останніх років в Україні  спостерігається активна трудова міграція населення. І це стосується не лише робітничого классу – як виявилося, більшість представників середнього класу також бажають виїхати за кордон. Експерти попереджають – якщо ці темпи не зменшаться, через декілька років працювати в країні взагалі буде нікому.

Незважаючи на те, що кількість представників середнього класу, налаштованих на переїзд за кордон, останнім часом дещо знизилася, соціологічні опитування свідчать, що кожен шостий офісний працівник планує шукати роботу за кордоном. Крім того, переважна частина цього соціального прошарку замислюється про еміграцію. Які причини спонукають українців до такого рішення?

Практично всі опитані були незадоволені низькими соціальними стандартами, економічним становищем в країні, беззаконням, високим рівнем корупції, втратою почуття безпеки, що позбавляють сенсу будувати своє майбутнє в Україні.  Основними ж причинами для бажання виїзду за кордон на постійне місце проживання є отримання кращих умов життя (53%), бажання забезпечити краще майбутнє для дітей (41%), відсутність достойної роботи в Україні (32%). При цьому для (52%) респондентів, які мають дітей віком до 16 років, бажання забезпечити їх краще майбутнє є основним мотивом виїзду  за кордон на постійне місце проживання.

Серед інших мотивів є: мета кращої самореалізації – 13%, 8% – через втрату почуття безпеки, 7% – з метою отримання кращої освіти або кращого медичного обслуговування, 5% – через кращі умови ведення бізнесу.

Таким чином з’ясувалося, що українцям вкрай не вистачає європейських стандартів життя, які так щедро обіцяла українська влада після підписання асоціації з ЄС, але які так і не спромоглася втілити в життя.  Судячи з висловлювань міністра, розуміння загрози є. Але чи будуть відповідні дії?

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь