Новини

«Вільні ціни» без жорсткого контролю можуть «оскаженіти»

24.07.2017   Коментарів: 0  

В умовах падіння купівельної спроможності населення у 2,5-3 рази та відсутності ефективного антимонопольного регулювання, скасування урядом державного регулювання цін на соціально значущі продукти  може призвести до недоступності їх великої кількості для малозабезпечених верств населення.  Разом з аналітиком Максимом Котенко ми спробували розібратися в ситуації.

За словами експерта, у той час, як у європейських країнах бізнес працює із рентабельністю 8-10%, в Україні свобода ціноутворення на хліб, крупи і молочні продукти дає можливість виробникам товарів встановлювати націнку у 100-300%. Що в результаті може призвести до того, що малозабезпечені громадяни почнуть скорочувати раціон харчування, адже за три роки, через знецінення прибутку,  купівельна спроможність населення впала у 2,5-3 рази. Більшість населення вже не в стані  сплачувати комунальні послуги,  а вакханалія з повною свободою ціноутворення на соціальні продукти харчування призведе до недоступності цих продуктів для більшості населення.

Проблема в тому, що в Україні головні позиції продуктів харчування представлені 3-4 місцевими виробниками, а у малих містах – 1-2 виробника.  Тому відсутність втручання антимонопольного комітету та скасування державного регулювання цін на продукти харчування неодмінно призведе до регулярних змов учасників ринку. Цілком природньо, що за таких умов сподіватися на нормальну конкуренцію не варто. Наприклад, якщо у місті є один хлібозавод, ціни на продукцію якого ніхто не регулює, врешті-решт мещканці будуть змушені купувати його продукцію за тією ціною, яку «намалював» виробник.

Слід додати, що дозвіл щодо вільного ціноутворення можна було б, в цілому,  вважати вірним, однак за умови  жорсткого антимонопольного контролю, який сьогодні в Україні фактично відсутній.  Тому, враховуючи нинішню ситуацію,  без посилення цього контролю, скасування урядом державного регулювання цін на соціальні продукти сприймається як знущання  над малозабезпеченими верствами населення.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь