Новини

Великий піст: що варто знати

28.02.2017   Коментарів: 0  

З  27 лютого розпочався  Великий піст, який триватиме до 15 квітня. Великий піст, який ще називають “Святої Чотиридесятниці”, був започаткований в перше століття християнства в пам’ять про те, як Ісус Христос 40 днів постив в пустелі перед виходом на проповідь. За минулі тисячоліття з простого обмеження в харчуванні він перетворився на ритуал приготування до святкування Великодня, який включає не тільки відповідне харчування, але і беззаперечне дотримання усіх священних заповідей, найважливішим з яких є духовне утримання.

Згідно з церковним вченням, змістове наповнення поста пов’язано, перш за все, з покаянням та духовним утриманням. Воно  полягає у обмеженні активного соціального життя, розваг, святкових гулянь, відвідування масових заходів, туристичних подорожей та проявів ледачості. А ще повний емоційний контроль: утримання від заздрості, агресії, злості, жадібності. Також важливим є суттєве обмеження або повна заборона вживання алкоголю та наркотичних речовин, паління та відмова від тілесних утіх як подружнім парам, так і особам, які не перебувають у шлюбі.

Також варто пам’ятати, що Піст без молитви – це не Піст. Тому священики радять під час посту знайти для молитви хоча б 10 хвилин вранці та ввечері. Це ж стосується і богослужінь, які слід відвідувати, як тільки випаде нагода.

Під час Великого посту  змінюються і правила харчування.  Постуючий вірянин повинен повністю відмовитися від таких продуктів, як м’ясо (яловичина, свинина, птиця), молоко, сир, масло, сметана, яйця, тваринні жири. Змінюється і раціон харчування, який передбачає один прийом їжі в день. Понеділок, середа і п’ятниця кожного тижня посту – сироїдіння, тобто, в ці дні  усі продукти слід вживати тільки в сирому вигляді без термічної обробки. У вівторок та четвер дозволяється приймати їжу тільки ввечері.  Її готують  без додавання олії. У вихідні дні вірянам дозволяється приймати їжу три рази на добу, додаючи олію. Також у ці дні дозволяється пити вино (в невеликій кількості).

Послаблення в харчуванні допустимі для  хворих, для людей похилого віку, для вагітних та  годуючих мам.

Завершується  Великий піст в ніч на Світле Воскресіння, яке будемо святкувати 16 квітня.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь