Новини

Сумні досягнення: Україну визнали самою корумпованою країною в Європі

08.12.2016   Коментарів: 0  

Сумні досягненняУкраїна визнана найбільш корумпованою країною Європи. Такий невтішний висновок зробив Європейський суд аудиторів, проаналізувавши ситуацію з корупцією в країні за останні декілька років. На їхню думку, незважаючи на всі докладені зусилля, на краще  вона не змінилася. Олігархічні клани як здійснювали, так і продовжують здійснювати  значний вплив на економіку, політику та ЗМІ.

Проаналізувавши ефективність виділеної ЄС допомоги, аудитори дійшли висновку, що досягнуті результати залишаються «крихкими», тобто ніякими. Зокрема, у світовому рейтингу за  рівнем корупції, Україна посідає 130-е місце  серед  167 країн світу.  Разом з  Камеруном, Непалом, Іраном, Нікарагуа і Парагваєм. Для порівняння: Росія посідає  119-е місце, Білорусь – 107-е, Словаччина і Угорщина – 50-е,  Польща – 30-е.  Не дивно, що Україна  сприймається як найбільш корумпована країна в Європі, так як істотний вплив на всі процеси в суспільстві має особиста вигода.

ГО Transparency International  провела опитування, згідно з яким, понад 70% українців не відчувають зниження рівня корупції в країні через небажання влади викривати хабарників, а 56% українців вважають корупцію однією з головних проблем країни. 38% опитуваних зізналися, що  давали хабарі в школах та дитячих  садочках,  а 33% – платили поліцейським, лікарям та працівникам соціальної сфери.

Однією з причин, чому не вдається побороти корупцію, експерти називають низький рівень життя українців: середня заробітна плата в країні становить $160 на місяць. В Києві-$300. Тому багато чиновників  забезпечують собі належний рівень життя за рахунок хабарів, які доводиться давати практично скрізь.

Однак, головною причиною всі вважають практично повну відсутність реального покарання. Що дозволяє корупціонерам уникати відповідальності.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь