Новини

Газові хитрощі: українців змушують сплачувати за газ за найвищою ціною

01.11.2016   Коментарів: 0  

ukrayintsiv-zmushuyut-splachuvati-za-gaz-za-nayvishhoyu-tsinoyuБільшість громадян України навіть не здогадується, наскільки нинішня влада їх оббирає за рахунок підвищення ціни на газ. Нещодавно Укрінформ оприлюднив  інформаційні матеріали Кабінету Міністрів та НАК “Нафтогаз України”, які були розповсюджені на бізнес-форумі “Енергоефективність та відновлювальна енергетика».  Згідно з ними, оптова ціна на імпортований газ для України становить 4942 грн за 1000 кубометрів. Вона утворюється з урахуванням прогнозної ціни на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), вартості транспортування від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію, Словаччину. Саме за такою ціною – 4942 грн за 1000 кубометрів,  НАК “Нафтогаз України” постачає паливо облгазам.

І ось тут, починаються різні накрутки. До вищевказаної ціни додають: видатки на доставку внутрішніми трубопроводами, витрати на обслуговування лічильників та формування платіжок, а також – ПДВ. Звісно, що всі розрахунки – сувора таємниця. Результат – граничний рівень роздрібних цін для споживачів піднімається до 6879 грн за 1000 кубометрів.

Слід зазначити, що  аналогічна інформація щодо газу вітчизняного видобутку була відсутня. Неважко здогадатися, що насамперед, через велику різницю в ціні, адже газ, який видобувається в Україні, має доволі низьку собівартість. Знаєте, за якою ціною “Нафтогаз” купує газ у  “Укргазвидобування”? Як і раніше, по 1590 грн (без ПДВ) оскільки постанову КМУ від 3 березня 2015 р №502, якою  визначається ця ціна, ніхто не відміняв.

Таким чином, маючи порівняно недорогий власний газ (по 64 дол.), якого майже вистачає для забезпечення потреб населення країни, влада вважає  за необхідне  продавати йому саме  імпортний газ, хоча в нинішній кризовій ситуації, продаж  населенню газу вітчизняного видобутку міг би стати певним амортизатором – поки доходи населення не почнуть потихеньку зростати.

А поки що, населення вже почало нарощувати борги. Станом на 1 жовтня 2016 року загальний борг населення з оплати послуг ЖКГ уже склав 15.1 млрд. грн. І це ще населення не почало отримувати платіжки за опалення. За даними експертів, якщо ситуація буде розвиватися такими темпами, борги по ЖКГ сягнуть позначки 100 млрд. грн. Не допоможуть ні субсидії, ні розстрочка.  І  до яких «запобіжних заходів» буде вдаватися нинішня влада?

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь