Новини

Цінове свавілля: що і як в Україні дорожчає

20.09.2017   Коментарів: 0  

Державний комітет статистики оприлюднив дані щодо зростання цін в Україні протягом 2017р. – офіційно ціни в середньому зросли усього на 8 %. Разом з  Politeka, ми розбиралися, що і як в країні дорожчає.

Експерти заздалегідь попереджали, що різка девальвація гривні цієї осені призведе до подорожчання практично усіх продуктів та товарів, а запланований урядом рівень  інфляції буде провалений: замість 6-10% вона зросте, як мінімум, до 12%. Так і вийшло.

Поки що лідерами подорожчання залишаються алкоголь і сигарети. Шкідливі звички обходяться українцям все дорожче: за 8 місяців 2017р. в середньому по країні ця група товарів здорожчала на 11,5%. Найбільше горілка і тютюн зросли в ціні в Рівненській області (+ 18%), Запорізькій та Волинській областях (+ 16%), а також в Києві, Київській та Харківській областях (+ 15%).

Друге місце в рейтингу подорожчання займають продукти харчування – ціни на які в середньому збільшилися на 11,5%. Однак є регіони, мешканцям яких доводиться платити ще більше. Зокрема, у Києві зростання цін склало 14%, в Запорізькій і Харківській областях – 13%.

Також продовжують «бити по гаманцях» українців тарифи на житлово-комунальні послуги – вони підвищилися в середньому на 8,4%. Найбільше від зростання тарифів потерпають мешканці Івано-Франківської та Миколаївської областей, в яких підвищення склало більш, ніж на 12%. Значне зростання спостерігається також в Одеській області – понад 11%.

Крім того, більш, ніж на 8% подорожчали транспортні послуги, на 6,3% – послуги зв’язку, на 10% зросли ціни на послуги готелів і ресторанів, медичні послуги здорожчали на 4%.

Єдина група товарів, по якій Держстат зафіксував падіння цін – одяг і взуття, ціни на яких протягом 2017р. знизилися в середньому на 6,6%. Всезнаюча статистика стверджує, що найдешевше взуватися і одягатися в Києві (падіння цін на 18%), у Вінницькій, Миколаївській та Івано-Франківській областях (падіння 11-12%).

Нагадаємо, що в проекті держбюджету на 2018р., який нещодавно був затверджений Кабміном, інфляція закладена на рівні 7 %. Чи справдяться ці очікування – покаже час.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь