Новини

Ціни, тарифи, зарплати: які зміни чекають українців у 2018 році?

16.01.2018   Коментарів: 0  

Співпраця з МВФ

Із 2018 р. в Україні зросте не тільки середня зарплата, а і платіжки за електрику та телефон. Українці почнуть звикати сортувати сміття та відмовлятися від паління. Що саме зміниться в новому році, ми розбиралися разом з  1540.com.ua

Зарплати і пенсії З 1 січня дещо зросте мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Передбачено підвищення мінімальної зарплати  до 3,723 тис. грн. на місяць. Прожитковий мінімум встановлено на рівні: 1700 грн.- з 1 січня, 1777 грн – з 1 липня, 1853 грн – з 1 грудня. Зарплата вчителів зросте на 25%. Також вступають в силу деякі норми пенсійної реформи:  для тих, хто досяг 65-річного віку і 30-35-річного стажу, мінімальний розмір пенсії становитиме 40% від мінімальної зарплати.

Комунальні  Зросте ціна на електроенергію. Вже від 1 січня вона подорожчає на 9,5%, а до кінця року – ще на 6%. Прогнозується зростання тарифів. Також з 1 січня запрацює реєстр власників субсидій і розпочнеться монетизація субсидій.

Армія Військовослужбовцям нараховуватимуть зарплату за новими механізмами – грошові виплати збільшаться у 4,5 рази. Військові пенсії підвищать у середньому на 1,5 тис. грн.

Медицина З 1 січня кожен пацієнт буде отримувати первинну допомогу безкоштовно у обраного ним сімейного лікаря. З 1 січня 2018 року набуває чинності норма про 100-відсоткову закупівлю ліків із Нацпереліку.

Що в магазинах? Значно подорожчають сигарети. Очікується підвищення вартoсті в середньoму на 6 гривень. А ще зникне молоко другого ґатунку – переробні підприємства більше не зможуть купувати продукт у селян – тільки в спеціалізованих фермерських господарствах. Крім того, ще подорожчає горілка.

Транспорт і дороги Подешевшають автомобілі  – знизяться ставки ввізного мита для нових легкових автомобілів із країн ЄС. Також подешевшають електрокари –  непотрібно буде сплачувати ПДВ (20% вартості) та акциз (109 євро). З 1 січня дороги місцевого значення перейдуть в управління місцевих влад. І нарешті в Україні розпочне роботу Дорожній фонд.

Економіка Зростуть у межах 10-15% тарифи на електроенергію для непобутових споживачів. Запрацює перший вітчизняний криптовалютний гаманець з функціями банкінгу PrivatCoins. В межах 20% знизяться портові збори. Значно посиляться вимоги до режиму спрощеного оподаткування. 5% доходів з ренти за користування надрами для видобування нафти, газу і конденсату з держбюджету спрямовуватимуться в бюджети місцевих рівнів. Доступ до митних декларацій в Україні стане відкритим. Реальна зарплата нардепів підвищиться  до 40 тис. грн.

Екологія Енергокомпанії з 1 січня імпортуватимуть мазут з вмістом сірки не більш як 1%. З 1 січня заборонено утилізувати сміття без переробки та сортування.

Кордон З 1 січня 2018 року запрацює система біометричного контролю для іноземців і для осіб без громадянства. Також з 1 січня змінено процедуру виїзду автомашин з України до країн-членів ЄС.  Японія з 1 січня спрощує візовий режим для українців та набуває чинності безвізовий режим між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Зв’язок З 1 січня відбудеться підвищення граничних тарифів на фіксовану телефонію в середньому на 8,3%. А ще Укрпошта підвищує тарифи на пересилання поштових відправлень в середньому на 16%.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь