Новини

Тотальне оподаткування: українців обкладуть податками навіть за допомогу батькам

31.08.2017   Коментарів: 0  

Фіскальні органи прагнуть ще більше посилили контроль за гаманцями українців. За інформацією u-news, відтепер, навіть за незначний борг  або іншу провину,  податкова може подати на вас до  суду та накласти арешт на майно. «Трясуть» і невеликий бізнес, використовуючи для цього перевірки. Причому документи податківці частенько оформлюють недбало, а коли юристи підприємств вказують на це, загрожують накласти арешт на майно.

Зараз на потоці – маленькі борги.  Якщо раніше фіскали подавали до суду, коли мова йшла про досить великі борги (від сотень тисяч до мільйонів гривень), то останнім часом почали судитися і за 5-15 тис.грн. Наприклад, киянці Наталі Т., податкова погрожує, що будь-яке її майно може бути арештоване через  борг в 9200 грн. Причому за що саме вона заборгувала, Наталя не знає –  податкова роз’яснень не надає. Просто підрахували, що вона щось недоплатила в бюджет в минулому році. Слід зазначити, що подібні справи все частіше зустрічаються в реєстрі судових рішень. Наприклад, податківці вимагають через суд сплатити борг в 11 тис. грн. від мешканця Ковеля: саме таку суму йому нарахували за підсумками перевірки декларації. А в Полтавській області через борг в 25 тис. грн. загрожують заарештувати та «пустити з молотка» майно «Кременчуцького спецпідприємства №410», що виконує електромонтажні роботи. Юристи нарікають, що зараз податківці йдуть на усілякі хитрощі, щоб максимально наповнити дірявий бюджет.

Є такий вислів: «Здерти гроші навіть зі стін». І дійсно, зараз держава намагається використати будь-який шанс щоб оштрафувати і стягнути хоч мінімальну суму грошей. Адвокат Іван Ліберман  не виключає, що найближчим часом суми позовів стануть просто смішними – до декількох сот гривень.  За його словами, суди, як правило, приймають бік держави, накладаючи штрафи на людей і бізнес за несплату податків або прострочену подачу декларацій. Плюс вони ще й змушені платити судові збори. Випадків, щоб когось прощали, немає. Вже не кажучи про те, що такий бізнес «беруть на олівець» як потенційних порушників.

А ще, за висновками експертів, держава старанно моніторить борги або рух коштів на банківських рахунках фізичних осіб. І якщо, наприклад, на пенсійну або зарплатну картку надійшли кошти, які не є зарплатою чи пенсією, радять бути готовими, що ними поцікавляться. Наприклад, якщо діти переводять літнім батькам щомісяця по 1000 грн, це буде вважатися доходом та, відповідно, обкладатися податком.

В ДФС, в свою чергу, пояснюють: судяться за кожну гривню тому, що самі знаходяться між молотом та ковадлом. За їх словами, з приводу сум, за якими подаються позови до суду, якихось обмежень немає. Є лише терміни позовної давності і якщо податківці їх пропускатимуть, до них відразу прийдуть з перевірками ГПУ, СБУ та інші  контрольні органи, щоб скласти протокол  про корупцію  –  чому на цього платника не подали до суду. Тому вони просто змушені виконувати закон. До цього слід додати  податкове навантаження, яке невпинно зростає тому, що депутати приймають бюджет з нереальними доходами. Наприклад, в 2016 р. дохідну частину бюджету збільшили на 17% тому, що за найоптимістичнішим прогнозом МЕРТ зростання ВВП очікувалося в 3%. Яким чином відшкодувати різницю, якщо спецконфіскація і приватизація не дають очікуваних грошей? От її і беруть за рахунок зростання податкового тиску.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь