Новини

Тимошенко оголосила війну Гройсману и Ко через тарифи?

24.06.2016   Коментарів: 0  

Схоже, що уряд Гройсмана продовжує започатковане Яценюком «комунальне знищення» українців. Навіть ті тарифи, що маємо, здалися Уряду замалими і нас очікує нове збільшення – цього разу вдвічі. А проте врешті знайшлися ті, хто не хоче стояти осторонь проблем пересічних українців. Нехай навіть задля власного піару та підвищення політичного рейтингу. Партія «Батьківщина» подала позови до Окружного адміністративного суду до уряду Гройсмана і Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Суть позову – незаконне підвищення ціни на газ, тарифів на централізоване опалення і водопостачання. Позовні вимоги ґрунтуються на відсутність конституційних та законодавчих повноважень у Кабінету Міністрів України щодо встановлення ціни на газ.

Разом з тим, лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, відповідаючи на питання журналістів, зауважила, що Гройсман разом з Яценюком рано чи пізно будуть відповідати за те, що вони ціну на український газ для громадян України встановили в п’ять-шість разів вище, ніж собівартість разом з прибутком на український газ. За її словами, жоден уряд, жоден президент за час незалежності України собі такого не дозволяли.

Тимошенко також повідомила, що влада в своїх рішеннях дійшла до абсурду, оскільки ціну на газ одночасно встановили і Національна комісія з регулювання електроенергетики, і уряд на чолі з Гройсманом. До того ж постанови обох органів містять істотно різну ціну.

Зауважимо, що відповідно до експертного висновка Національної академії наук України на законопроект “Про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання та транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги”, норми споживання, що закладені в тарифи ЖКГ, завищені в рази.

За оцінками Інституту технічної теплофізики НАН України, зокрема, норми споживання гарячої води завищені приблизно в 1,5 разу проти фактичного споживання. Теоретичні розрахунки та емпіричні спостереження показують, що в цілому по країні оплата за спожиті енергоресурси та послуги перевищує вартість поставлених енергоресурсів і послуг більш ніж у 1,8 разу. В окремих регіонах кратність дисбалансів є ще більшою.

Виходить так, що посадовці змушують пересічних громадян не тільки істотно економити на послугах ЖКГ, а взагалі ними не користуватися. От тоді, мабуть, нас і приймають до європейської спільноти, і безвізовий режим разом встановлять. Пояснення влади взагалі змушують замислитися над психічним здоров’ям наших очільників: мовляв, ми тим, хто не має змоги платити за такими тарифами, надаємо субсидію, зате олігархи, у яких вілли та маєтки, будуть платити на повну за користування послугами. Схаменіться! Олігархів у нас 0,1% від кількості населення, а субсидії скоро буде вимушена отримувати вся держава! То це й є ваша мета? Перетворити населення на купку переляканих жебраків?

По-різному можна відноситися до Тимошенко, а проте цей вчинок гідний поваги, за те, що вона виступила проти «владної машини» на захист українців.

Будемо сподіватися, що у суддів вистачить здорового глузду та совісті прийняти об’єктивне та законне рішення, яке заставить скасувати встановлені тарифи, що є згубними для українців.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь