Новини

ТАРИФНИЙ ГЕНОЦИД: ЧОГО ЧЕКАТИ ДАЛІ?

22.09.2016   Коментарів: 0  

241487

Схоже, що регулярні та необґрунтовані підвищення тарифів в системі ЖКГ, стали для нас нормою життя. У міру настання холодів, населення все з більш зростаючою тривогою вдивляється в платіжки, чекаючи страхітливих цифр з початком опалювального сезону. А вони в цьому році обіцяють бути дуже приголомшливими.

Започатковану спочатку урядом Яценюка, а потім Гройсмана політику безпідставного підвищення тарифів, можна назвати не інакше, як соціальним геноцидом. У порівнянні з 2013р. зокрема, вартість 1 тис. куб.м. газу зросла в 10 разів. Відповідно, тарифи на опалення також зросли в 10 разів, на гарячу воду – в 5 разів, на холодну воду – в 3 рази. Не набагато відстали від них тарифи на електроенергію для населення, які зросли  в 3 рази. При цьому, що в попередньому Кабміні, що в нинішньому, до цього часу так і не надали будь-яких розрахунків, на підставі яких відбувалося це підвищення «до обґрунтованого економічного рівня».

Заперечень немає, всі згідні, що вартість комунальних послуг необхідно піднімати до «економічно обґрунтованих». Але за основної умови – у населення паралельно до такого ж рівня повинна вирости зарплата. Насправді ж, в Україні тарифний галоп відбувається на тлі катастрофічного зменшення доходів населення. Як можна прирівнювати ціни на комуналку до якихось європейських рівнів, якщо у нас зарплати та пенсії нижче, ніж в африканських країнах? Ті, що нам розповідають, що в Європі платять за «комуналку» 400 євро, забувають при цьому додати, що середня зарплата там – 2000 євро. А у нас – 100 євро ( хоча у 2013р. була 300). І яка має шанс до 2020р. за прогнозами, зрости ще на 50 євро. Тому у відповідь, слід було б нагадати, що в європейських країнах ціни на комунальні послуги прив’язують до середнього доходу на душу населення. А у нас до яких доходів прив’язують?

Експерти підрахували, що вже найближчим часом платити таку непомірну ціну за комунальні послуги, не зможуть приблизно 22-24 млн. українців. На що міністр соцполітики пообіцяв надати субсидії  всім, хоча  це буде і 90% населення. Але при цьому так і не зміг відповісти на запитання, чи можна буде прожити при зростанні вартості комуналки в два рази і зростанні зарплат на 10%.

Зате за міністра, практично одноголосно, вже встигли відповісти експерти: підвищення тарифів призведе до ще більшого зубожіння населення та катастрофічного зростання неплатежів за комуналку. А оскільки Кабінет міністрів дозволив щоквартальний перегляд роздрібних цін на природний газ, то ситуація абсурду буде лише поглиблюватися, аж до соціального вибуху.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь