Новини

Тарифи і податки: що зростатиме влітку

06.06.2017   Коментарів: 0  

Якщо Ви вважаєте, що тарифи і податки до осені зростати не будуть – Ви помиляєтесь.  Влітку українці почнуть отримувати перші квитанції податку на нерухомість, які  повинні будуть сплатити протягом 60 днів. У цьому році розмір податку зросте, так як він прив’язаний до мінімальної заробітної плати. Зростає мінімалка, збільшується і розмір податку. Крім того, зростуть деякі тарифи на комунальні послуги. Разом з “Сегодня” ми з’ясовували, що і як подорожчає  цього літа.

Вже через кілька тижнів українці отримають перші платіжки за “зайву” нерухомість. Слід зазначити, що кожна міська рада буде самостійно визначати, яка площа вважатиметься “зайвою” і скільки за неї доведеться сплатити. З огляду на те, що в 2016-му мінімальна зарплата зросла з 1378 до 1600 гривень, в цьому році українцям доведеться сплатити за свою нерухомість дещо більше.

Зокрема, в Києві ставка податку з минулого року не змінилася – за кожен квадрат “понад норму” потрібно буде сплатити 1% від мінімалки. Наприклад, сім’я, яка живе в квартирі площею 90 квадратних метрів, в минулому році повинна була заплатити податок у розмірі 413,4 гривні. А цього літа – вже 480 гривень. Однак, значне підвищення податку чекає на українців влітку 2018 го, коли за “зайві” 30 квадратів доведеться віддати вже 960 гривень.

Платіжки будуть надходити до першого липня. Термін сплати – 60 днів. Тим, хто не встигне сплатити вчасно, загрожують штрафи. За місяць прострочки + 10% від суми податку, за прострочення більше, ніж на 30 днів + 20% від суми податку.

А ще вже через кілька днів зростуть тарифи на послуги одного з найбільших інтернет-провайдерів “Воля”. Серед причин подорожчання своїх послуг в компанії називають зростання тарифів на енергопостачання, законодавчі зміни, підвищення вартості телевізійного контенту. У червні тариф планують підняти на 12,6%, проте, як зазначають в компанії, на цьому подорожчання, не зупиниться.

Крім того, влітку можуть зрости тарифи на деякі комунальні послуги. Зокрема, Нацкомісія вже прийняла рішення про підняття тарифу на холодну воду в деяких містах. Наприклад, “Київводоканал” – з 13,77 до 15,79 грн. за куб; “Львівводоканал” – з 10,49 до 13,41 грн. за куб; «Рівнеоблводоканал” – з 13,38 до 15,84 грн. за куб; “Дніпроводоканал” – з 12,45 до 13,32 грн. за куб; “Хмельницькводоканал” – з 11,49 до 13,91 грн.за куб.

А ось ціну на газ, як заявляє прем’єр-міністр Володимир Гройсман, переглядати не планують. “Чув, що уряд збирається підняти ціну на газ до 8,5 тис. грн. Хочу підкреслити, що це не відповідає дійсності. Це абсолютна брехня”, – цитує Гройсмана прес-служба уряду. А нам доводиться лише сподіватися, що дійсно це буде так.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь