Новини

Співпраця з МВФ: умови стають все більш кабальними

05.10.2016   Коментарів: 0  

Співпраця з МВФ

Співпраця України з МВФ набирає дедалі збочених  форм – з кожним разом  умови для отримання нового траншу стають все більш кабальними. На днях, на сайті МВФ був опублікований  перекладений з англійської варіант меморандуму України з МВФ. В Україні на це так і не зважилися. Мабуть злякалися суспільної реакції. Бо кожному, хто ознайомився з черговими вимогами, стає  просто  моторошно. А влада вже зобов’язалася їх виконати.

Виходячи з положень Меморандуму, для отримання чергового траншу українська влада, зокрема, повинна оптимізувати систему виплат житлових субсидій, яка передбачає, скоріш за все, їх значне скорочення. Також  влада повинна розробити та впровадити  механізм  корегування  тарифів на газ і опалення, що на ділі буде означати щоквартальне їх підвищення. А ще  реформувати систему охорони здоров’я, що передбачає  передачу медичних закладів на баланс місцевих бюджетів, що в перспективі невпинно призведе до їх поступового закриття, так як місцеві бюджети, через брак коштів їх просто не потягнуть.

Ну і основне: проведення пенсійної реформи, яка в перспективі стане зашморгом для мільйонів українців, адже  передбачає максимальне скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію і встановлення жорстких умов для отримання мінімальної пенсії особам, що не мають страхового стажу.  Крім того, очікується подальше підвищення пенсійного віку, до якого багато хто з українців просто ризикує не дожити. Ну і скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Уряд, в особі міністра фінансів, фактично підтвердив – нові кредити МВФ світять Україні після початку продажу сільгоспземель.

Вимоги МВФ не просто шокують, вони вбивають. Таких кабальних вимог Україна ще не отримувала. Це результат економічної політики діючої влади та вирок мільйонам українців. А влада сподівається  позичати і надалі.  Чим будемо розплачуватися наступного разу?

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь