Новини

Сьогодні – Свято вишиванки! Декілька фактів про свято

19.05.2016   Коментарів: 1  

Свято вишиванки

Останніми роками українці почали активно відзначати День вишиванки. Свято це присвячене давньому символу народу – сорочці з вишитими візерунками. Чому саме вишиванка, а не , скажімо рушник, чи ще якийсь символ?

Річ у тому, що вишиванка вважається своєрідною «молитвою» – лише без слів. Це сорочка – оберіг, що захищає свого володаря від всього недоброго. Саме через це існує вислів «Народитися в сорочці» – що означає не тільки уникнути якихось негараздів, а взагалі бути щасливим у житті.

Варто відзначити, що безумовно не слід носити вишиванку лише як модний тренд та суспільну тенденцію – від цього вашого щастя не прибуде, а вишиванка буде лише частиною гардеробу. Бо справжня її сутність та призначення – це сукупність енергій, що повинні дарувати внутрішню гармонію людині. Візерунок на вишиванці – це своєрідний код, на кшталт, скандинавських рун, що містить певний зміст. Зважте самі – навіть в українських оповіданнях, казках, згадується вишиванка, на ній як правило, 12 магічних узорів, так званих «квіток», а це в свою чергу, означає поєднання енергії усього всесвіту, адже число сузірь, або знаків Зодіаку, також дванадцять.  Сакральний сенс вишиванки – нести певну енергетику, тому візерунки й різняться: вишиванка для дівчини містить послання гарної дівочої долі, щасливого кохання, вишиванка для парубка – несла енергетику мужності, відваги, оберегу. Традиційними кольорами вишиванки є чорний та червоний, що також, до речі, є символічним, бо ці кольорами пройнята вся наша історія.

А чи роздумували ви чому вишивкою прикрашали манжети, воріт, поділ та розріз горловини? На думку вчених саме на зап’ястях, шиї, та у міжключичній западині знаходяться дуже багато сплетінь нервових закінчень – своєрідних енергетичних центрів, через які до нас йде енергія Всесвіту.

З українською вишиванкою пов’язано повір’я, що якщо сорочка зроблена і вишита на добре життя, то вона буде надійно оберігати людину, а чужу вишиванку одягати не слід, бо вважається, що таким чином можна «перебрати» на себе чужу долю.

Цікавим фактом є також те, що окремі етнічні групи, що проживали в регіонах країнах  мали притаманні своїй місцевості візерунки та традиції.

Так у Донецькій області полюбляли поєднання червоно-чорного кольору. Оздоблювали вишиванки мережкою та вирізуванням. Для вишиванок з Житомирщини характерні дрібний хрестик та “занизування”, а найпоширенішим мотивом є розетка та ритмічний повтор простого візерунка – ламаних ліній, восьмикутних зірок, ромбів та іншого.

На Закарпатті не обмежували себе у виборі кольорів – можна зустріти як вишиту лише білими нитками, так і багатоколірну сорочку. А вишивали зигзагоподібної форми так звані “каракулі”, або ж кривулі.

На Київщині вишивали геометричні візерунки рослин у білих, коралово-червоних або ж чорних барвах. Перевагу надавали білому з вкрапленнями зеленого та червоного. На вишиванках красувались хміль, стилізовані грона винограду, ромби та інше. Для вишивки певний період використовували і сині кручені бавовняні нитки “заполоч”. Та з часом їх замінили чорними, оскільки сині швидко линяли.

Якщо в вас ще немає вишиванки – обов’язково придбайте! Лише дбайте, щоб це була сорочка не з модного магазину, а справжній витвір народних митців – таку ви можете зустріти на ярмарках, чи то виставках народної творчості. Така сорочка дозволить гармонізувати вашу біоенергетичну оболонку і буде захищати від негативу, що йде з довкілля. До того ж, це гарний подарунок для близьких та друзів. Тож, «вишиванку вдягай – Україну кохай!»

 

Це також цікаво:

 

One thought on “Сьогодні – Свято вишиванки! Декілька фактів про свято”

Залишити відповідь