Новини

Що зросте, а що скоротять: чого чекати з 1 травня

29.04.2017   Коментарів: 0  

Підвищать прожитковий мінімум

Для пенсіонерів очікується підвищення прожиткового мінімуму, до розміру якого прив’язана мінімальна пенсія. За інформацією KP.UA. він зросте як мінімум на 10 відсотків і  з першого травня складатиме 1312 грн. (на сьогоднішній день мінімальна пенсія – 1247 грн). Хоч і не значне, а підвищення мінімальних пенсій торкнеться приблизно 8 мільйонів пенсіонерів.

Також зміняться розміри прожиткових мінімумів для працездатного населення і для дітей. Це означає, що виросте ряд соцвиплат, які до них прив’язані. Так, наприклад, допомога у зв’язку з пологами становитиме 421 грн. замість 400 грн. Допомога одиноким матерям на дітей до 6 років зросте з 1355 до 1426 грн., від 6 до 18 років – з 1689 до 1777 грн., від 18 до 23 років (якщо вчаться на стаціонарі) – з 1600 до 1684 грн. (було 1600 грн.)

Змінять порядок нарахування субсидій

Внесено зміни і в порядок розрахунку субсидій. З 1 травня органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік і розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. За інформацією Мінсоцполітики, повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло і у кого відбулися зміни в складі сім’ї. Для інших перерахунок проведуть автоматично.

Збільшується соціальна норма для непрацездатних

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які з об’єктивних причин не працюють, збільшується соціальна норма, за якою надається житлова субсидія. Якщо в будинку мешкає один-два непрацездатних, соціальна норма, за якою їм буде нараховуватися розмір відповідної допомоги, збільшується з 49 кв.м. до 75 кв. м.

“Дачники” отримають субсидії

Чимало людей протягом тривалого часу мешкають в садових будинках або дачних кооперативах, однак там не зареєстровані. При цьому сплачують комунальні послуги. Раніше вони не могли розраховувати на субсидію через відсутність офіційної реєстрації. Відтепер, починаючи  з травня, такі родини зможуть оформляти субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

Змінюється опалювальний період

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку і закінчення опалювального сезону, то в 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишиться прив’язка до відповідних рішень місцевої влади. А для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія буде нараховуватися з 15 жовтня по 15 квітня.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь