Новини

Що таке Вірус Зіка і чи загрожує він українцям?

05.02.2016   Коментарів: 0  

Що таке Вірус Зіка і чи загрожує він українцям

Останнім часом з екранів телевізорів та на сторінках Інтернет мережі лунає чимало панічних заяв щодо поширення нової страшної хвороби, що швидко набирає обертів. Мова йде про вірус Зіка, який дуже швидко поширюється та має тяжкі наслідки. Ми спробували дослідити, що ж являє собою ця екзотична хвороба, що вже встигла налякати Всесвітню організацію охорони здоров’я.

Вперше цей вірус був виявлений в 1947 році в Уганді – тоді вчені досліджували лісову лихоманку і виявили його у мавп. Збудником та носієм хвороби є комари роду Aedes. Пізніше вірус нагадав про себе вже в людей в тій самі Уганді та Республіці Танзанії. До речі, свою назву отримав від назви лісу, де мешкали мавпи, в яких вперше було його виявлено. Наразі, географія його поширення це Африка, Північна та Південна Америка, Тихоокеанський регіон. Однак випадки захворювання дедалі частіше фіксують і в старому світі – Німеччина, Португалія, Данія, Швеція, Нідерланди.

Щодо симптомів, то найчастіше спостерігаються лихоманка, кон’юктивіт, шкірні висипання, біль у м’язах, головна біль, загальна слабкість, поява гангліїв. Як правило, симптоми зберігаються на протязі 2-7 днів. Зараження вірусом відбувається в переважній більшості через укус комарів роду Aedes. Проте деякі випадки свідчать і про можливість зараження через переливання крові та статевий контакт. До того, особливістю хвороби є передача вірусу вагітною жінкою своїй дитині. До речі, це і є основним фактором, що особливо турбує медиків, оскільки в результаті зараження вірусом вагітною жінкою, дитина може народитися з уродженою мікроцефалією – значним зменшенням розмірів черепу та головного мозку. Мікроцефалія супроводжується розумовою недостатністю, як то імбецильність чи ідіотія.

Достеменно відомо, що вмирають від вірусу нечасто, так само рідкість і госпіталізація. Хвороба лікується у постільному режимі. Проте наразі специфічного курсу лікування та вакцини від неї не існує. Тож найбільш ефективний спосіб профілактики – це захист від укусів комарів. Так, на території України цей вид не мешкає, проте, якщо ви вирішили відпочити у якійсь екзотичній місцевості, намагайтеся не забувати простих правил безпеки, а краще взагалі відмовитися від такої подорожі. Діагностувати вірус допоможе своєчасне звернення до медичного закладу за аналізом крові. Варто не забувати, що ліків від вірусу не існує, а лікування направлено лише на полегшення симптомів.

Медицина звичайно не стоїть осторонь цієї проблеми і намагається якомога швидше винайти вакцину і ліки від вірусу, проте конкретних позитивних результатів поки що не досягнуто. Тому захист вашого здоров’я та здоров’я близьких стає вашим першочерговим обов’язком! Бережіть себе і не хворійте!

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь