Новини

Приватні детективи: відтепер в законі

14.04.2017   Коментарів: 0  

Якщо раптом у Вас виникли негаразди і потрібно розшукати зниклого родича,   свідків ДТП, або іншого інциденту, відтепер це цілком офіційно зможуть зробити приватні детективи. Верховна Рада прийняла Закон про приватну детективну діяльність, яким ввела в законодавче поле існуючий так званий “чорний” і “сірий” ринок детективних послуг. Закріпивши законодавчо поняття “приватний детектив”, вона фактично  легалізувала діяльність декількох тисяч приватних детективів і приватних детективних агентств, які за неофіційними даними зараз працюють у всіх регіонах України.

Законом регламентовано правовий статус та види суб’єктів приватної детективної діяльності, процедуру видачі свідоцтв про право на зайняття цією діяльністю та процедуру отримання дозволу на придбання, зберігання і застосування спеціальних засобів і умови їх застосування.

Зокрема,  приватним детективом може бути громадянин України, який досяг 21 року, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах або органах досудового розслідування не менше трьох років. Крім того, він повинен пройти відповідне навчання та отримати свідоцтво про право на заняття приватною детективною діяльністю.

Слід зазначити, що детективам буде заборонено видавати себе за співробітників правоохоронних органів або представників інших органів державної влади. Також не можна буде збирати відомості, пов’язані з особистим життям, політичними і релігійними переконаннями осіб без надання на це їх письмової згоди.

Запровадження приватних детективних послуг дозволить звільнити поліцію від необхідності виконання багатьох незначних і невластивих їм функцій. Наприклад, проведення роботи з пошуку осіб, розшуку зниклого майна і тварин, виявлення фактів порушень прав інтелектуальної власності та ін. А ще факти зібрані приватними детективами можуть бути використані їх клієнтами в ході розслідування кримінальних правопорушень, якщо клієнт в свою чергу є учасником кримінального процессу або надати можливість бізнесменам вивчити репутацію і фінансовий стан позичальників та інших партнерів.

На думку фахівців, законодавче врегулювання приватної детективної діяльності надасть можливість  значно збільшити ефективність проведення розслідувань в будь-яких справах.  А ми, в свою чергу, бажаємо Вам ніколи не потрапляти в негативні ситуації.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь