Новини

Новий капкан: прем’єр запропонував розстрочку для оплати житлово-комунальних послуг

21.10.2016   Коментарів: 0  

Премєр запропонував розстрочку для оплати житлово-комунальних послуг

Кабінет міністрів України запропонував громадянам скористатися 12-місячної розстрочкою для оплати житлово-комунальних послуг, фактично визнавши, що для переважної більшості населення країни, нові тарифи виявилися надто обтяжливими. Ймовірність, що з настанням холодів і початком опалювального сезону почнуться масові заворушення стає реальною. Оголошене раніше масове надання субсидій біднякам, опинилося під загрозою зриву – змушених звертатися за ними  виявилося занадто багато. Як заявив віце-прем’єр П.Розенко, щотижня за субсидіями звертається близько 60 тис. українських сімей. І їх кількість буде  збільшуватися й надалі. Грошей, виділених на субсидії,  вже не вистачає. Щоб якось  виплутатися з  ситуації, уряд змушений вдаватися до нових махінацій.

На перший погляд  ідея здається привабливою – значній кількості населення  пропонується оптимізувати виплати, розтягнувши їх на цілий рік. Однак, що, насправді, за цим криється?

По-перше,  за допомогою, розстрочки, держава отримує можливість значно скоротити кількість тих, кому необхідно давати субсидію, адже субсидія – це відшкодування населенню певної частини коштів з бюджету. Тому зі скороченням кількості наданих субсидій,  автоматично скорочуються витрати бюджету. Тепер уряд буде вишукувати будь-яку можливість, щоб відмовляти у субсидіях.  Всім будуть пропонувати розстрочку;

По-друге, слід пам’ятати, що розстрочка – це  кредит. Тому прем’єр, заявивши про  розстрочку, сором’язливо промовчав щодо умов її отримання. Ось у чім суть! На яких умовах будуть її надавати? Чи передбачається відсоткова ставка, чи ні? Чи вважатиметься оплата в розстрочку погашенням заборгованості? Якщо  так, чи буде нараховуватися пеня на залишок? І так далі… Питань багато, відповіді нема. По суті,  держава змушує брати в борг, невідомо на яких умовах. А якщо умови не влаштують?;

По-третє, в даному рішенні присутній і політичний мотив. Як же в нинішніх умовах без політики? Люди, залежні від держави, по суті, боржники, більш покірні, ніж громадяни, що є фінансово самостійними. Втягуючи мільйони українців в нову кабалу, влада отримує ефективний інструмент з метою уникнення масових протестів. Та й напередодні майбутніх виборів, можна використати цей фактор, як турботу про «маленького українця».

Виникає, відчуття, що влада готує народу черговий капкан, адже тарифи будуть ще зростати. Щоб уникнути масових не платежів, нинішні лихварі, за допомогою розстрочки, пропонують розтягнути це «задоволення» на рік. Так зване «відстрочене самогубство».  Однак, і для них  існує вірогідність програшу, адже  недолік розстрочки полягає у  великій ймовірності ризику  через  ненадійність в оплаті.  Тобто, якщо населення буде зубожіти і надалі, ніяка розстрочка не допоможе: суми не платежів будуть невпинно зростати.

Соціальні мережі вже поставилися до ідеї з розстрочкою досить саркастично,   вважаючи, що ситуація, коли більшість населення не може сплачувати комунальні послуги, м’яко кажучи, є ненормальною. Прем’єру порадили не зупинятися на досягнутому, а запропонувати українцям оформляти кредити. На дрова. Чи кізяки. А в майбутньому і на хліб.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь