Новини

«Покращення» в дії: чи не зникнуть в Україні інтернет-магазини?

27.07.2017   Коментарів: 0  

Незабаром в Україні можуть зникнути інтернет-магазини. А все через законопроект №6754 яким пропонується значно підвищити вимоги до  інтернет-торгівлі та надавачів послуг, а Держспоживслужбі надати право закривати сайти порушників. Тепер, за інформацією ain.ua, у разі прийняття закону, кожен підприємець буде зобов’язаний  зазначати конкретні реквізити фірми, а в разі порушень –  отримати стягнення або заборону на роботу.

На думку авторів законопроекту, необхідність внесення таких змін викликана тим, що галузь електронної комерції в Україні законодавчо ще не достатньо врегульована. На багатьох сайтах відсутня інформація про продавця, а при отриманні товарів, замовлених через інтернет з готівковою оплатою, споживачам не надають розрахункові документи. І якщо надалі з товаром виникають проблеми, контролюючі органи не в змозі допомогти споживачеві захистити його права. Крім того, протягом останніх п’яти років обсяги  покупок і обслуговування через інтернет значно зросли, однак  значна їх частина продовжує знаходитися в секторі тіньової економіки. Відповідно, в бюджет країни кошти від їх роботи не надходять.

“Інтернет-магазин, який реалізує товари на відстані, повинен надати доступ до інформації про організаційно-правову форму, повне найменування юридичної особи або ПІБ ФОП, місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання ФОП, адреса електронної пошти та/або адресу інтернет магазину, а також інформацію про порядок прийняття претензій. Відсутність такої інформації унеможливлює проведення Держспоживслужбою повного і об’єктивного розгляду скарг споживачів щодо проведення позапланових перевірок таких інтернет-магазинів. З такими ж проблемами можуть зіткнутися й інші контролюючі органи, зокрема, органи Державної фіскальної служби України”, – наголошується в законопроекті.

Однак в Інтернет-асоціації України виступили з різкою критикою цього законопроекту. Там вважають, що на сьогодні в Україні немає необхідності посилювати контроль на взаємини в сфері електронної комерції. А деякі пропозиції, за даними аналітиків ІнАУ, взагалі суперечать Конституції України.

“Зазначений проект Закону – це  чергова спроба посилення адміністративного тиску на український бізнес, як продавців товарів (робіт, послуг) у сфері електронних комунікацій, так і операторів, провайдерів телекомунікацій. Він жодним чином не захищає споживачів, які отримують товар, роботи, послуги від  негативних наслідків, так само, як не захищає від “незаконослухняних” суб’єктів електронної комерції, в т.ч. іноземних компаній”.

Однак, у ВР впевнені, що подібні зміни просто необхідні, адже фактично, єдиним документом є ЗУ «Про електронну комерцію», в якому немає чітко визначених вимог до ідентифікації продавців товарів/послуг та дієвих механізмів реагування на порушення.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь