Новини

Перший самурай в українському Уряді

22.01.2016   Коментарів: 0  

Перший самурай в українському Уряді

       Новина про те що, влада Японії направило до України свого представника – працівника Центробанку Японії Масару Танаку, який буде черговим радником міністра фінансів Наталії Яресько, не просто здивувала, а й обурила. Так, уряд Японії зрозуміти можна – наприкінці минулого року країна виділила нашій державі 300 млн доларів бюджетної підтримки, тож бажання контролювати процес використання цих коштів за призначенням через відрядженого експерта не виглядає цілком слушним. Звичайно, про це ніхто не говорить. Офіційно завдання Масару Танаки – це надання рекомендацій щодо проведення реформ у фінансовій та банківських сферах. Обурює інше: влада в черговий раз показала свою повну нездатність до управління, протидії корупції та власний непрофесіоналізм. В нас вже за звичку увійшло кликати будь-кого, мотивуючи це, що власні кадри ні на що не здатні, вони корумповані та інше. Саме тому в нас міністри, їх заступники, прокурори, губернатори – всі іноземні найманці, яким у терміновому порядку було дароване українське громадянство. Вже не згадуємо про численну армію закордонних радників. До речі, їх у Наталі Яресько, яка й сама нещодавно завітала до України, окрім японця, ще четверо – американський економіст Артур Лаффер, колишній заступник прем’єр-міністра і міністра фінансів Словаччини Іван Міклош, міжнародні економісти та експерти Кріс Вейлз та Роберт Конрад.

Звісно, робота міністра фінансів не з легких, та чи не загрожує національним інтересам таке засилля іноземців біля «владного керма»? Невже в Україні немає кваліфікованих фахівців? Чи в нас вже немає й краплі національної гордості, що нам позичаючи гроші, підсилають наглядача-контролера?

Хто ще не приїжджав до України? Можливо для проведення реформ запросити когось з умовного Буркіна-Фасо чи Бангладешу? Врешті, економічні проблеми в нас можуть бути схожими. Коли влада почне відповідати за власні вчинки і бездіяльність? Чи все спишеться на іноземців?

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь