Новини

Обережно: “клофелінщики” в Києві!

26.02.2016   Коментарів: 0  

Обережно: клофелін!

Те що ситуація в країні аж занадто криміналізувалася довго пояснювати не потрібно. Це очевидно. Збільшилось число угонів автівок, розбійних нападів, насильницьких злочинів, тощо.  На жаль, чинна правоохоронна система наразі нездатна ефективно протистояти хвилі злочинності. То ж обов’язок захистити та вберегти себе та оточуючих тепер лежить на кожному з нас.

Сьогодні ми хотіли звернути вашу увагу на злочини, повязані із застосуванням клофеліну. Річ у тім, що ці злочини й раніше мали місце в криміногенній звітності, проте наразі їх кількість значно зросла. Так, проаналізувавши ситуацію у ЗМІ та інтернеті, ми дійшли висновку, що на вокзалах міст України орудують цілі групи так званих «клофелінщиків».
Схема досить проста: злочинці знаходять жертву – як правило людина очікує на потяг, заводять знайомство, потім пропонують випити – горілку чи каву, в залежності від ситуації, додають до напою зазначений препарат, а потім жертву обкрадають.

Здебільшого жертвами злочинців становляться участники АТО, які їдуть чи то у відпустку, чи то на ротацію. Вони поводять себе досить безпечно, не відмовляються від випивки, та й злочинці діють досить вдало – вони вміло заводять розмову та входять в довіру.
Добре коли обходиться лише викраденням речей чи грошей.

Та, на жаль, є й летальні випадки.  Так нещодавно на Київському вокзалі був виявлений 40-річний боєць АТО Сергій Васильєв з ознаками отруєння. В нього були відсутні гроші, мобільний телефон, військовий квиток, сумка з речами. Наразі на причетність до цієї смерті перевіряють групу, яку затримали на гарячому на вокзалі під час їхньої спроби ошукати молодого хлопця, якому також підсипали клофелін.

Це не поодинокі випадки пограбувань ізОбережно: клофелін! застосуванням клофеліну. Вночі 24 лютого в Києві на прилеглій до вокзалу території патрульними був виявлений військовослужбовець, що лежав на землі. Коли патрульні наблизилися до нього, то зрозуміли, що він без свідомості. Його пульс ледве пробивався, проте ознаків алкогольного сп’яніння не було. Пізніше було встановлено, що військовий повертався додому з зони АТО. На безлюдній автостанції йому пересічний перехожий запропонував випити за «героїв». Згодом у нього в крові було виявлено чималу дозу клофеліну…

В соціальних мережах люди розповідають, що злочинці дуже нахабні, майже не приховуються, а здебільшого навіть «кришуються» охороною. Щодо такої уваги до військових – вочевидь це викликано думками, що військові в зоні АТО отримують непогані гроші, а також охочі до випивки.

Ситуацію обтяжує той факт, що клофелін може призвести до коматозного стану, порушення дихання, порушення роботи серцево-судинної системи. Він протипоказаний особам із хворобами серця, так само як і дуже небезпечний при вживанні разом з алкоголем.

До речі, використовують злочинці неОбережно: клофелін! тільки клофелін, а й різні психотропні засоби. І підсипають не тільки в алкогольні напої, а й в каву, чай.
То ж будьте обачними: при спілкуванні з незнайомцями не кваптесь погоджуватися на пропозицію щось випити, як то горілка чи кава. Памятайте – ви можете стати жертвою злочину. Так само не лишайтеся байдужими до оточуючих: якщо ви бачите людину на підлозі обов’язково підійдіть і поцікавтеся, чи все в неї добре. Не соромтеся надати допомогу – життя вам віддячить!

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь