Новини

Нове ярмо?

07.12.2015   Коментарів: 1  

Ukraine-oseredky1-4ііііі44Нинішній уряд цілком може стати рекордсменом за кількістю набраних кредитів. Він  примудряється   позичати  їх  по усьому світу. На днях  з’явилася інформація про те, що Україна запозичила  у Японії кредит на суму 300 млн. доларів,  який, нібито, повинен піти «на підвищення ефективності та прозорості державного сектора, дерегуляцію, поліпшення умов ведення бізнесу та посилення фінансового сектора в цілому».

Враховуючи формулювання, стає вочевидь, що гроші цього кредиту підуть незрозуміло на які цілі. Мабуть, туди ж, куди пішли гроші попередніх траншів МВФ і європейських кредиторів. Тому, Києву стає все складніше робити нові запозичення. Ось і МВФ  дав зрозуміти, що якщо Київ не змінить свою політику в фінансовій сфері, є ризики у реалізації програми співпраці. А це вже серйозний сигнал. У випадку зупинки цієї програми, автоматично будуть зупинені всі програми кредитування з міжнародними фінансовими організаціями: Світовим банком, ЄБРР, урядами країн ЄС і США.

 На думку провідних фахівців,  наша країна пройшла точку неповернення і вже не зіскочить із кредитної голки. Ми потрапили в ситуацію, коли без залучення нових кредитів,  неможливо платити за старими. І одна з головних причин полягає в тому, що  наш уряд – це тимчасові ставленики, які не планують довго затримуватися в Україні. Це і дозволяє їм, не маючи на те економічних підстав, позичати все більше і більше, розуміючи, що віддавати борги будуть не вони.

А над Україною нависла реальна загроза не злізти з кредитної голки до повної втрати залишків суверенітету.

 

Це також цікаво:

 

One thought on “Нове ярмо?”

Коментувати не дозволено.

Коментарі