Новини

Нездійснені мрії: прогноз МВФ Україні на 2016 р.

26.09.2015   Коментарів: 0  

Нещодавно Міжнародний Валютний Фонд зробив економічний прогноз по Україні, в якому зпрогнозовано зростання її економіки в 2016р. За його розрахунками, хоча за підсумками 2015р. падіння економіки і склало 9%, в 2016р. очікується зростання економіки на цілих 2%. Для вітчизняних економістів залишається незрозумілим, за рахунок якого «дива» це все відбудеться і що має дати такий потужний поштовх до економічного розвитку?
За даними МВФ обсяг держборгу в 2015р. складе 94,4% ВВП, в 2016р. – 92,1% ВВП. Всі доходи держави підуть на погашення боргів, на розвиток економіки не залишиться нічого. Зрозуміло, що бюджет 2016р. буде не бюджетом розвитку, а знову бюджетом проїдання.
Щоб здійснити економічний ривок, який стимулює зростання економіки, необхідно запустити промисловість, а на це потрібні мільярдні кошти у вигляді інвестицій, цільових програм, пільгового кредитування підприємств, зниження податкового тягаря. Але передумов для цього не тільки немає, а і не очікується в перспективі.
Повальне зубожіння народу унеможливлює запуск внутрішнього ринку. МВФ констатує, що падіння внутрішнього попиту за підсумками 2015 року становитиме 11,9%. Але в 2016р. очікується зростання до 2,7%? Може це відбудеться за рахунок зростання “тіньової економіки”?
Та й куди дівати вироблену продукцію? Падіння експорту в 2015р, за прогнозами МВФ складе до 16,3%, однак в 2016р. – МВФ прогнозує його зростання до 4,4%. За рахунок чого? В експортних галузях відсутні будь-які передумови до зростання, так як весь високотехнологічний експорт в країни СНД наш уряд скасував, а експортував в основному сировину. При цьому експортні ціни на сировину – зернові та масла весь поточний рік продовжували знижуватися. І, на думку експертів, така ж тенденція збережеться в 2016р.
Таким чином, щоб нам не прогнозував МВФ, будь-яких покращень в наступному році української нації чекати не доводиться. Дива бувають тільки в казках, але не в економіці країни, курс якої як зовнішній, так і внутрішній досі залишається невизначеним. Зараз Україна схожа на корабель без весел і вітрил, відданий на волю стихії, команда якого, замість боротьби за корабель, шалено з’ясовує між собою, хто найголовніший. Не налетіти б на рифи, які можуть знищити і корабель і команду разом з ним.

Ми цінуємо професіоналізм та поради іноземних спеціалістів, проте виступаємо проти передачі влади в країні тим, хто не розуміє наших звичаїв, цінностей, проблем, а лише відробляє короткострокові контракти.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь