Новини

Невтішні перспективи: блокування карток та арешт банківських рахунків

05.04.2017   Коментарів: 0  

В Україні влада посилює боротьбу з масовою несплатою за комунальні послуги.  З цією метою вона планує заарештовувати банківські рахунки та блокувати картки боржників по комуналці. Також під «гарячу руку» можуть потрапити і ті, хто вчасно не виплатив кредит. За інформацією «Вістей», до Верховної Ради подано як невідкладний, президентський законопроект №6232, яким передбачено введення системи автоматизованого арешту коштів.

Експерти кажуть, що запровадження цієї системи – одна з вимог МВФ, яку раніше було відтерміновано. При цьому вони застерігають, що якщо це трапиться,  люди зовсім перестануть довіряти банкам, адже за  допомогою системи будуть не тільки накладати арешт за рішенням суду на кошти, що знаходяться на банківських рахунках боржників, а й їх вилучати. Прийняття цього законопроекту фактично розв’яже руки монополістам, які зможуть безперешкодно списувати свої борги, адже родзинка полягає в тому, що на активи і рахунки боржників арешт буде накладатися автоматично. Вони навіть можуть не знати про судове засідання, а дізнаються про це вже тоді, коли будуть знімати з картки кошти.

На словами фінансового експерта О.Куща, зараз виявити рахунки боржників складно. А ось коли банки будуть підключені до єдиної автоматизованої системи арешту рахунків, то всі вони будуть як на долоні. Ймовірний боржник вже не зможе відкрити інший рахунок – система його відразу заблокує. Однак, відповідно до законопроекту, заблокувати рахунок можна буде не тільки за рішенням суду, а й за допомогою судового наказу, тим більше, що зробити це набагато швидше. До суду боржника з різних причин можуть і не викликати, тому, відповідно, рішення він може і не отримати, тому що, наприклад, не мешкає за вказаною адресою або пошта документи затримала. В результаті якщо протягом 10 днів судовий наказ не буде оскаржено в суді, гроші з боржника будуть зняті і перераховані кредитору. Усе це призведе лише до того, що люди зовсім перестануть довіряти банкам. Тобто, якщо цей законопроект буде прийнято, цілком ймовірно, що українці перестануть тримати в банках депозити.

Єдине, що в цій ситуації втішає – поки що невідомо, коли законопроект буде прийнятий Верховною Радою. На думку першого заступника голови комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Л.Ємця, навряд чи це відбудеться в найближчі два тижні. «Теоретично він поки що може бути розглянутий хіба що на комітеті», – зазначив він

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь