Новини

Не втрачати пильності: в Україні дітей активно вербують в донори

29.11.2017   Коментарів: 0  

У соцмережах з’явилася нова небезпека: дітей активно вербують в донори. У Київській області ліквідували організовану злочинну групу, яка упродовж серпня-листопада вербувала неповнолітніх для трансплантації органів, обіцяючи потенційним жертвам грошову винагороду. І хоча в поліції стверджують, що небезпечний канал ліквідовано, не виключено, що у затриманих злочинців можуть бути і спільники і послідовники. Чому це так відбувається, ми розбиралися разом з kp.ua

Торгівля власними органами в українців, на жаль, стає все більш популярною. Адже щоб вибратися з бідності, вони не бояться ризикнути своїм здоров’ям. Зокрема, 32-річна жінка, яку співробітники департаменту з протидії торгівлі людьми зняли з потягу разом з трьома вербувальниками, теж була в скрутному фінансовому становищі. За 5% печінки їй пообіцяли 250 тисяч доларів, хоча насправді зловмисники планували віддати їй не більше 10 відсотків цієї суми. А ось трьох підлітків віком 14, 15 і 16 років “купили” зовсім за безцінь. Як розповіли в прокуратурі Київської області, дітям обіцяли 30 тисяч доларів за операцію. Перемовини з ними вербувальники вели в соціальних мережах. Хлопців запевняли, що шкоди для здоров’я не буде, що за отримані гроші вони зможуть придбати дорогі мобільні телефони та навіть свій особистий автомобіль. Вербувальники також запевняли, що все відбуватиметься на законних підставах, хоча навіть для того, щоб потайки переправити підлітків за кордон, підозрюваним потрібно було зфальшувати доручення.

На щастя, листування виявила мама одного з хлопчиків і повідомила про це в поліцію. Дивно, але усі троє горе- донорів не мали нагайної потреби в коштах. Усі хлопці мають повноцінні сім’ї, у батьків є непогана робота, в школах на хорошому рахунку.

Головний лікар Інституту імені Шалімова Андрій Костенко запевняє, що про законність трансплантації в данному випадку не може бути й мови, адже у всьому світі відбір органів у дітей для пересадки категорично заборонений. Як наголошує лікар, добровільне донорство дозволяється лише з 18 років, коли організм людини сформований. Тому операції, для яких готували дітей, є кримінальними. Навіть важко уявити, якими могли бути наслідки.

На думку психологів  вербувальники є відмінними маніпуляторами. І чудово знають, як спілкуватися з дітьми. А діти дуже сприйнятливі щодо того, коли їм кажуть про вигоду, але замовчують про ризики. Особливо небезпечним є підлітковий вік, тому що це період, коли людина вже вважає себе дорослою, але відчуває, що його такою ще не сприймають. Тому отримати велику суму грошей для підлітка – це здобути незалежність.

За кримінальним провадженням ведеться слідство, троє вербувальників заарештовані, їх чекає суд. Тим часом не тільки в соцмережах, а й просто в інтернеті щодня з’являються пропозиції продати частину печінки, нирку, кістковий мозок. Тому закликаємо батьків не втрачати пильності – можливо зараз хтось переконує вашу дитину стати донором.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь