Новини

Не нашкодь: законопроект “про подвійне громадянство” може призвести до негативних наслідків

17.03.2017   Коментарів: 0  

Зміни, ініційовані президентом до закону “Про громадянство України” можуть мати вельми негативні наслідки, адже вони створюють неабиякі ризики для територіальної цілісності країни. Особливо негативно ці зміни можуть позначитися на мешканцях Західної України.

Зокрема, за даними видання “Європейська правда”, президентські ініціативи б’ють  насамперед по мешканцях двох областей України – Чернівецькій та Закарпатській, в яких  мешканці першої мають переважно румунське громадянство, а другої – румунське або угорське. І це не виняток. Справа в тому, що сусідні країни запровадили спрощену процедуру отримання громадянства для українців, які є етнічними румунами та угорцями. Наприклад, у Берегівському районі на Закарпатті, частка українців, що мають паспорт Угорщини  сягнула за 90%, а в цілому кількість українців, які, за офіційними даними угорської влади, отримали угорський паспорт, за останні роки перевищила 100 тисяч.

При цьому, слід зауважити, що емігрувати власники другого паспорта за кордон не збираються, адже для них іноземний паспорт, це перш за все, можливість працювати і вільно подорожувати до ЄС. Тому і відмовлятися від нього сенсу немає.  Все це, звичайно, для нашої країни, не привід для гордості, швидше за все, навпаки.  Однак, чи варто зараз так гостро піднімати це  питання? Чи готові ми до того, що після запровадження змін до закону, не тільки окремі села, а й цілі райони на 100%  виявляться заселені українцями, які або вже позбавлені громадянства, або кого ми повинні незабаром його позбавити?  Відповідь очевидна – багато етнічних румун та угорців не побажають відмовлятися від другого громадянства, тому у нас може з’явитися чимало сіл, заселених винятково  іноземцями, у яких навіть виду на проживання не буде. Що буде в результаті, передбачити неважко. Тому влада, запроваджуючи скасування подвійного громадянства, повинна бути готовою до «сепаратиських» бунтів на місцевому рівні.

Враховуючи  поспіх, з яким проштовхується “паспортний” законопроект, природньо виникає  запитання до ініціаторів цієї законодавчої ініціативи: чи готові ви до таких наслідків або передбачили їх, хоча б на два кроки вперед? Крім того, запропонованим законопроектом юристи з Адміністрації президента  порушили ще й зобов’язання України щодо Європейської конвенції про громадянство, відповідно до якої,  ми не повинні карати тих, хто отримав громадянство за народженням або через шлюб з іноземцем. На Банковій про це, здається,  забули.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь