Новини

На межі бідності: в Україні 60 відсотків громадян мають гостру потребу в субсидіях

09.08.2017   Коментарів: 0  

В Україні 60 відсотків громадян потребують субсидії через те, що на межі бідності в країні знаходиться біля 90% населення. Про це повідомив експерт з економічних питань В.Степанюк.

«На жаль, українці в цьому році стали звертатися за субсидіями в шість разів більше через те, що більшість з них вже витратили свої заощадження.  А так як цей процес буде продовжуватися й надалі, кількість українців, які потребуватимуть субсидії, буде лише зростати. Однак, з огляду на те, що за даними ООН у нас 60% громадян знаходяться на межі бідності, а бідних у нас в країні приблизно 90%,  з огляду на ці фактори, 60% громадян мають право на субсидії »- зазначив він.

Слід нагадати, що в Україні в травні-червні цього року кількість домогосподарств, які звернулися за субсидіями для відшкодування витрат на оплату послуг ЖКГ, зросла з 1 тисячі в квітні до майже 6 тисяч в червні. Такі дані наведено в макроекономічному і монетарному звіті НБУ за липень: “За травень-червень 2017 роки кількість домогосподарств, які звернулися за субсидіями, істотно збільшилася. Це відбулося через зміни державної програми надання субсидій домогосподарствам на оплату послуг ЖКГ, що вступили в силу з травня 2017 року». При цьому зазначається, що кількість домогосподарств, які отримували субсидії, за рік скоротилися майже вдвічі: з 4,624 млн. домогосподарств в червні 2016 року до 2,356 млн. в червні-2017 року.

На жаль, прогнози на майбутнє вельми невтішні. Через значне погіршення в країні рівня життя, найближчим часом кількість громадян, які будуть звертатися за субсидіями, буде невпинно зростати,  адже вона допомагає заощадити значну частину коштів при оплаті комунальних послуг в зимовий період. І якщо раніше ставлення до субсидій було дещо скептичне, то зараз багато хто намагається підробляти відомості про свої зарплати, щоб отримати  допомогу від держави. Тому звернення за субсидіями й надалі буде тільки зростати.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь