Новини

Як жити далі: мільйони українців можуть залишитися без пенсії…

26.10.2016   Коментарів: 0  

385043444Недолуге пенсійне реформування може закінчитися трагедією для мільйонів українців, яких можуть взагалі залишити без пенсій. Особливо це стосується українців, народжених в 1950-1960-х роках. Справа в тому, що для призначення пенсії за віком, слід мати 15 років трудового стажу. А за інформацією Пенсійного фонду, чимала їх кількість необхідного стажу не має.

Усі, кому зараз трохи більше за 40, добре пам’ятають “бурхливі 90-ті». Шок  від «дикого капіталізму». Масове закриття підприємств, інститутів, радгоспів і колгоспів. Багатомісячна відсутність зарплат. Дикі ціни та інфляція. Для мільйонів українців це був злам стабільного життя. Щоб якось протриматися, слід було навчитися елементарно «крутитися». Тому на величезних теренах країни виникли стихійні ринки, на яких вчорашні інженери, вчителі, лікарі продавали усе, щоб заробити на кусок хліба. А скільки перетворилися в «човників», курсуючи за кордон за імпортним ширвжитком? А скільки виїхало за кордон на заробітки? А індивідуальна трудова діяльність?  І тривало це не один рік, а майже до початку 2000-х

Із зрозумілих причин, про пенсійне майбутнє тоді ніхто практично не замислювався. Було не до цього. І ось тепер, за словами начальника Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області Е. Корчак, «ми маємо покоління, яке не набуло права на пенсію, оскільки не має необхідних 15 років трудового стажу. Це люди у віці 50-60 років, які звертаються до Пенсійного фонду, але пенсію їм призначити ми не можемо. І що найсумніше, заробити цей стаж у них вже немає часу».

Слід зауважити, що це рішення з’явилося в ході так званої “пенсійної реформи”, яку наша влада впроваджує за вказівкою МВФ. Заради чергового кредиту. Якщо раніше, людям, котрі з якихось причин не мали трудового стажу, держава забезпечувала пенсію в мінімальному розмірі, то зараз вона   позбавляє  їх і цього. За мінімальними підрахунками, без будь-яких засобів до існування можуть залишитися 5 – 6 мільйонів чоловік.  Як їм існувати далі?

Правда, чиновники спробували трохи пом’якшити цю вражаючу новину: зовсім без допомоги ці люди не залишаться. Як пояснили фахівці Пенсійного фонду, якщо людина не заробила пенсію, з часом, вона може розраховувати на державну соціальну допомогу, як особа, яка не має права на пенсію. Розмір її складе 30% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. На сьогодні це, увага! – 339 грн.! Виникає цілком природнє запитання:”А скільки можна прожити на ці кошти?» Ну, день, два, три … А що далі? Помирати від голоду?

От і виходить, що таким чином, держава  «віддячила» мільйонам своїх громадян, які втримали на своїх плечах в 90-х і країну і економіку від розпаду. Стають зрозумілими справжні цілі пенсійної реформи на догоду МВФ  – геноцид. Як кажуть: “Мавр зробив свою справу, мавр може піти …» У небуття.

В давнину казали, що ступінь цивілізованості суспільства визначається ставленням до найслабкіших – людей похилого віку та дітей. Судячи по діям нинішньої влади, ми відкотилися до первісного стану.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь