Новини

«Міграційні настрої сучасної молоді України» – відбулася науково-практична конференція

30.03.2016   Коментарів: 0  

29 березня 2016 року за ініціативи та підтримки громадської організації «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «ЗАХИСТ НАЦІЇ» в приміщенні Вченої ради Національного авіаційного університету відбулася науково-практична конференція «Міграційні настрої сучасної молоді України». Проведенню конференції передувало соціологічне дослідження, яке проводилося активістами громадської організації та співробітниками соціологічної лабораторії «АІСТ», що мало на меті визначити настрої та сподівання молоді відносно подальшого працевлаштування, участі в громадській діяльності та політичних процесах в державі. Результати дослідження стали підставою для активних дискусій в ході конференції в якій, окрім представників ГО «ВО «ЗАХИСТ НАЦІЇ», взяли участь Голова правління громадської організації «Агенція з питань запобігання корупції, законності та охорони правопорядку» – А.Б.Рагімова, Президент Східноєвропейського центру реформ – В.В. Гладких, радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень – О.Ю.Полтораков, професорсько-викладацький склад Національного авіаційного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, тощо. Відзначаємо, що 58% з опитаних студентів на питання “Чи розглядали ви для себе варіант тимчасового проживання та навчання в іншій країні?” відповіли стверджувально. Ще 15% вважають, що краще відразу переїхати на ПМЖ в іншу країну. При цьому основними мотивуючими факторами переїзду виступають відсутність перспективи високооплачуваної роботи за спеціальністю – про це заявили 25% опитаних, та низький рівень життя разом з економічною кризою (26% відповідей).

Основу увагу спікери приділили проблемі міграції з країни талановитої та обдарованої молоді та шляхам запобігання процесам відтоку людського ресурсу. Зокрема, А.Б. Рагімова наголосила на необхідності розробки та впровадженні державних програм підтримки молодих спеціалістів задля стимулювання їх праці на користь держави.

В той же час, були порушені питання корупції в сфері освіти, як один з чинників, що впливає на міграційні настрої молоді. Так, відповідно до результатів опитування, на думку 48% респондентів рівень корупції в сфері освіти середній, а 31% опитаних охарактеризували рівень корупції як високий.

Загалом, майже всіх виступаючих поєднувала думка про необхідність кардинальних змін в сфері державної служби, при формуванні державного замовлення на підготовку фахівців, з метою усунення дисбалансу між потребами ринку праці та чисельним безробіттям кваліфікованих спеціалістів, заохочення молоді до праці в державних установах, тощо.

Лідер громадської організації «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «ЗАХИСТ НАЦІЇ» Насіб Рагімов висловив сподівання, що молодь усвідомлює свій величезний потенціал та буде використовувати його для розбудови і зміцнення української держави, підвищення її міжнародного авторитету.

Наразі маємо дуже тривожні цифри, отримані в ході дослідження, адже 57% студентів висловили сумнів щодо свого майбутнього в нашій країні, ще 28% заявили про абсолютну невпевненість.

Однак, сподіваймося, що присутні на заході представники студентської молоді отримали для себе багато нового та цікавого, і в своїх прагненнях та намірах будуть перейматися долею нашої країни, адже вони – це майбутнє України!

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь