Новини

МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ ТА ПОЛЬЩІ: ВІДЧУТИ РІЗНИЦЮ…

13.12.2016   Коментарів: 0  

Міграційна політикаПроблеми старіння населення та міграційні процеси, викликані світовою економічною кризою, змушують європейські країни коректувати  свою міграційну політику. Зокрема, в Польщі це вчасно зрозуміли, тому її міграційна політика є більш ліберальною, ніж у більшості європейських країн, в яких вона носить переважно захисний характер.

Слід зазначити, що відношення поляків до мігрантів, передусім, залежить від країни їх походження. Зокрема, симпатія до вихідців з України чи Білорусі зазвичай більша, ніж до вихідців з країн Сходу та Африки. Тому Польща намагається залучати більше мігрантів саме з цих країн. Наприклад, у минулому році 40% шенгенських віз, виданих в Україні, були  видані польськими консульствами. А усього, за словами прем’єр-міністра Польщі Беати Шидло,  її країна, впродовж останніх кількох років, прийняла близько мільйона трудових мігрантів з України. Це  надало змогу Польщі «відбитися» від нав’язуваних ЄС мігрантів зі країн Сходу.

В першу чергу, Польща зацікавлена в сезонних мігрантах. Однак,  польська влада  почала  активно залучати українських фахівців на офіційну  роботу. Був навіть створений офіційний сайт з працевлаштування для українців.  Тепер, якщо хочеш цілком легально працювати в Польщі, відправляєш своє резюме та чекаєш на відповідь. Підійшов – отримуєш офіційне запрошення, яке гарантує обіцяну зарплату і соціальний захист. Наприклад, на кінець 2016р. в Польщі працювали та сплачували внески  в соцстрахування 172 тис. громадян України. Що на 70% більше, ніж в минулому році.

Такий підхід вже дозволив польському уряду закрити діру в бюджеті пенсійного фонду. Як інформують польські ЗМІ, українці вже забезпечили пенсіями 300 тисяч поляків. Ефективна міграційна політика надала польській владі можливість знизити пенсійний вік до 65 років для чоловіків і 60 років для жінок. Тому в польському МЗС продовжують активно працювати над питанням щодо видачі ще більше віз громадянам сусідніх країн в значно  коротші терміни.

Якщо порівнювати  такий підхід з діями нашої влади – диву даєшся. Усе навпаки, незважаючи на те, що проблеми ті ж самі. Виходить, у нас свій шлях. Який веде в нікуди… Безробіття зростає, змушуючи все більше українців або йти в «тінь», уникаючи надмірних податків, або  мігрувати на роботу куди завгодно. Трудова міграція набрала таких темпів, що скоро це може скласти загрозу національній безпеці. Хто буде утримувати наших пенсіонерів? Вже зараз, за свідченнями чиновників, кожен працездатний українець змушений утримувати двох пенсіонерів. А що буде далі? Величезна діра в Пенсійному фонді продовжує зростати. Однак, замість того, щоб створювати нові робочі місця та утримувати молодь в країні, наша влада не проти приймати мігрантів зі Сходу, Азії та ще казна-звідки. І далі піднімати пенсійний вік.  В результаті, в найближчі декілька років, Україна ризикує  залишитися з пенсіонерами, які мають «чудову» перспективу не дожити до пенсії та втратити власний генофонд, який поступово буде витіснений іншими націями.  Отаке українське «покращення»

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь