Новини

Коли припинимо пити за кермом?

07.06.2016   Коментарів: 0  

Чергова жахлива подія пов’язана з пияцтвом за кермом трапилася ввечері 4 червня у Василькові, де водій, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння та рухаючись на  великій швидкості, з’їхав на узбіччя, де збив на смерть двох дівчинок 10 і 12 років. Наразі порушено кримінальне провадження за ч.3 ст. 286  (порушення правил безпеки дорожнього руху, що  спричинило загибель кількох осіб), винуватцю трагедії обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

До речі, напередодні, 31 травня, у Верховній Раді в першому читанні було прийнято законопроект №4373, мета якого посилення адміністративної відповідальності  в нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

В законопроекті суттєво збільшено розміри штрафів та строки позбавлення права керування транспортними засобами за умови притягнення водія до адміністративної відповідальності за керування ними у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Зокрема,  особа, яку вперше притягнуто до відповідальності за зазначене порушення, повинна буде сплатити у 600 неоподаткованих мінімумів (на сьогодні – 10 тисяч 200 гривень), та буде позбавлена права керування на 1 рік. Повторне порушення протягом 2 років буде тягти за собою відповідальність у вигляді штрафу у 1200 неоподаткованих мінімумів та позбавлення права керування на 3 роки.

А проте як бачимо, це не спинило 25-річного водія, що на смерть збив двох дівчинок. То може треба збільшувати санкції не адміністративної, а кримінальної відповідальності? Адже санкція ст.286 КК передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. А проте, суд майже ніколи не постановляє вищу міру санкції. А що таке 5 років, коли через тебе закінчено два життя?

Незважаючи на «активну» боротьбу з пияцтвом за кермом з  боку парламенту, уряду, правоохоронних органів, статистика свідчить, що кожного року смертність на дорогах України збільшується. Так, у 2015 році трапилося 25 365 ДТП з постраждалими, 3970 осіб загинуло. В 2014 році кількість загиблих в ДТП взагалі перевищила 4000 осіб.  Однак, офіційна статистика не здатна об’єктивно відобразити ситуацію.

Найболючішим є те, що жертвами трагедій стають діти… При цьому не з причин власної необачності чи недбалості, а через дорослу вседозволеність та безкарність.

Так, громадськість намагається привернути увагу до цього, проводячи різноманітні акції, що направлені проти вживання алкоголю, а проте цих зусиль занадто мало, аби закрутити механізм інформаційної пропаганди на повну потужність. А влада схоже не дуже в цьому й зацікавлена – що їй якісь там декілька смертей звичайних громадян? Вони й самі частенько стають учасниками таких ситуацій, бо також відчувають безкарність. Згадати хоча б пана Омельченка. Дійсно, зараз у тренді звинувачувати у всьому Росію, замість того аби розпочати та вести інформаційну кампанію проти пияцтва.

Ну, а самі громадяни продовжують сподіватися, що вони занадто професійно керують транспортом та й вживають лише трошки, задля настрою, аби сприймати загрозу ДТП з можливими серйозними наслідками, як щось реальне та припустиме.

Вочевидь, лише коли це торкається тебе особисто, ти починаєш дивитися на речі реально, а доти в тобі живе байдужість і до чужого життя, і до власної долі.

На закінчення, все ж наголосимо – поважайте та бережіть себе та інших, не сідайте напідпитку за кермо. Життя не вибачає помилок та слабкості!

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь