Новини

Доведеться «добряче попотіти»: чи варто молодим сім’ям розраховувати на допомогу держави в придбанні житла

19.12.2017   Коментарів: 0  

Кабінет міністрів України анонсував відновлення держпрограми кредитування та часткової компенсації вартості житла для молодих сімей

В кінці листопада поточного року Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заявив про відновлення програми кредитування та часткового погашення сум на покупку доступного житла, фінансування на яку було відсутнє протягом двох останніх років. Які перспективи у молодих сімей  розраховувати на допомогу держави, ми з’ясовували разом з hyser.com.ua

За інформацією Держмолодьжитло, тільки в перший день відновлення роботи цієї програми і тільки в один київський філіал Фонду звернулося 30 осіб, які висловили бажання взяти участь у програмі. Через 10 днів кількість бажаючих сягнула за тисячу осіб, а регіональні відділення фонду обробили понад 150 пакетів документів.

В грудні  на фінансування програми урядом було виділено 30 млн. грн.  Є надія, що до кінця року додатково буде виділено ще 9 млн. грн. за рахунок економії на інших житлових програмах. Однак, слід наголосити, що ці суми мізерно малі та дозволяють брати участь в програмі лише 35-45 сім’ям, хоча бажаючих в декілька разів більше.

Великі надії в фонді покладалися на Держбюджет-2018 з якого Держмолодьжитло планувало отримати близько 1 млрд. грн. Сподівання не виправдалися: на фінансування програми «Доступне житло» було закладено лише 100 млн. грн., а на забезпечення житлом молоді до 35 років – усього 30 млн. грн. Тому Держмолодьжитло пропонує наступні умови придбання квартир: вони сплачують до 30% вартості будівництва для молодих сімей та 50% для учасників АТО і внутрішніх переселенців. На жаль  держава «допомогає» переселенцям з придбанням житла лише номінально, адже грошей на придбання квартир не виділила.

Крім відсутності достатнього фінансування, багато питань викликає і механізм розподілу виділених коштів. За словами голови Всеукраїнської громадської організації «Фінансова грамота України» М. Стрєльникова, ця і подібна до неї програми існували і існують в Україні «для своїх». «Ніхто  «з вулиці» туди не потрапить і всі про це чудово знають, ну у всякому разі, я маю на увазі осіб, які бажають поліпшити свої житлові умови. Тому і учасникам АТО, і тим же переселенцям  треба буде «добряче попотіти», щоб потрапити до цієї програми», – обурюється Стрєльников. Слід нагадати, що на житло для АТОшників вже сьогодні розраховує близько 9 тис. колишніх солдатів.

Таким чином, підводячи підсумок, можна стверджувати, що хоча держфінансування програми кредитування та часткового погашення сум на покупку доступного житла відновлено, в реальності молоді сім’ї навряд чи зможуть розраховувати на допомогу держави у вирішенні власних житлових проблем.

За матеріалами з відкритих джерел

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь