Новини

Чому Порошенко не звільняє Гонтарєву та Шокіна?

22.01.2016   Коментарів: 0  

Чому Порошенко не звільняє Гонтарєву та Шокіна

       Лави невдоволених роботою голови НБУ Валерії Гонтарєвої та Генерального прокурора Віктора Шокіна ростуть, проте Президент зберігає мовчанку та незворушність. Річ у тому, що Петро Порошенко не може пожертвувати людьми зі свого близького оточення, що б йому за це не обіцяли.

       Як всім відомо, Гонтарєву викликали «на килим» пояснюватися на курс гривні, який на чорному ринку просідав аж до 40 гривень за долар на початку минулого року. Особливо наполягали на звільненні Гонтарєвої представники «Радикальної партії». Проте, де зараз документи з підписами за відставку Валерії Гонтарєвої, ніхто не знає. Але «радикали» обіцяють їх реанімувати і відновити спробу прибрати Гонтарєву з посади.

       Як пояснив у пресі один з радників Президента, Порошенко довіряє Валерії Олексіївні, тому жертвувати нею не збирається. Тим більше вона – друг сім’ї, тож, в певній мірі, це не розумно.

       Не варто забувати, що завдяки “вдалому керівництву” пані Гонтарєвої активи «Міжнародного інвестиційного банку», що належить Порошенко, збільшилися в півтора рази, піднявшись у рейтингу активів з 47-го на 32-е місце. Дехто з АП схильний вважати, що це одна з причин, чому Порошенко не звільняє Гонтарєву. І це попри те, що наразі проти Готарєвої Національним антикорупційним бюро України порушено кримінальне провадження. ЇЇ підозрюють у зловживанні службовим становищем та інформуванні свого сина Антона та невістки про фінансові проблеми «Дельта Банку». Це допомогло їм забрати депозитні кошти в розмірі 1,25 млн гривень, в той час як інші клієнти були позбавлені можливості зняти свої кошти. Але голову НБУ не поспішають відсторонювати від посади. Тобто, для “священних корів” закон не писаний?

       Що ж стосується генпрокурора Шокіна, то за пару місяців до Нового року в АП обговорювали це питання. Говорили, звільнення Шокіна вимагав та віце-президент США Джо Байден. Тоді розглядали дві ключові кандидатури на заміну: очільника президентської фракції Юрія Луценка та голову Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського. Порошенко навіть обіцяли великі гроші взамін на відставку генпрокурора, але він поки так і не дав згоди.

       Вважають, що у Петра Порошенка не вистачить політичної волі відправити Віктора Шокіна у відставку, навіть хоча зі стану БПП лунали заяви про готовність обміняти Віктора Шокіна на відставку глави МВС Арсена Авакова.

       Однак в стані Президента за відставку Шокіна БПП просять не тільки крісло глави МВС, але і пост очільника Мін’юсту, на який претендують у фракції «Самопомочі». А взагалі на “відкритий аукціон” виставлено понад 20 “хлібних” місць, про які щойно стартували переговори. Це і Кабмін, і ЦВК, і багато інших відомств. Про це ЗМІ розповів один з позафракційних народних депутатів.

       То ж можна скільки завгодно розмовляти про реформи та боротьбу з корупцією, та поки в нашій країні призначення за посади відбувається не з міркувань професіоналізму, а за причетністю до «СІМ’Ї», ситуація не покращиться, вона може лише погіршуватися.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь