Новини

Чого чекати? Верховна Рада прийняла Держбюджет на 2017р.

23.12.2016   Коментарів: 0  

10-glavnyh-faktov-o-proekte-gosbjudzheta-ukrainy-na-2017-god-a_1079x681На днях  Верховна Рада прийняла Держбюджет України. Депутати прийняли його з полегшенням, що не робитимуть це під бій курантів, не особливо вчитуючись чи аналізуючи його зміст. Тому, на думку багатьох експертів,  в наступному році країні доведеться відчути на собі вельми сумні наслідки цього дійства.

Те, що проблеми будуть, не сумнівається практично ніхто, адже цифри, які в ньому закладені, підігнані під вимоги МВФ і не відображають реального стану в економіці.  Як це буде виконуватися, знають, напевно, тільки в уряді,  який гордовито заявив, що бюджет формувався на принципах реалістичності і перспективності. Але чи насправді це так? Наприклад, на наступний рік заклали зростання економіки в 3%. Однак, ніхто до цього часу не пояснив, за рахунок чого вона буде зростати.  У бюджеті знову не передбачені реальні кроки з активізації економіки та подальшого реального забезпечення його дохідної частини, а галузі, які дійсно могли б дати поштовх до розвитку та наука, отримали практично мізер. Найбільші бюджети отримав так званий силовий блок (МВС, Генпрокуратура та Міністерство оборони). Спікер вже назвав цей документ «бюджетом оборони країни». А витрати на освіту та медицину переклали на місцеві бюджети,  без відповідного збільшення податкової бази на місцях. Тому, за браком коштів місцева влада буде змушена  закривати школи і лікарні, так як грошей на їх утримання не вистачить.

Дохідну частину бюджету планують наповнювати за рахунок податків і акцизів, які попередньо встигли підняти. Крім того, він має безліч статей, які фактично не будуть ніколи виконані (наприклад приватизація). Тому її наповнення вже знаходиться під великим питанням. Брак коштів  планують  компенсувати за рахунок зовнішніх запозичень (кредитів), які будемо брати і надалі.

Нереальними експерти вважають  закладені як показники інфляції –  8%, так і курс долара –  27 грн. Слід зазначити, що в бюджеті абсолютно не враховано одну з найрезонансніших подій цього року – націоналізацію Приватбанку, що аж ніяк не дозволить цим показникам втриматися на задекларованому рівні. Долар вже  28, а після нового року реально чекають по 30. А реальний показник інфляції, на думку експертів,  очікується на рівні майже в два рази більше запланованого. І з’їсть все ті мізерні підвищення зарплат і пенсій, на яких так активно піариться влада.

Уряд заявив, що в цьому бюджеті закладені тенденції розвитку економіки на найближчі три роки. Однак, це навряд чи здійсниться. Бюджет дуже переобтяжений зобов’язаннями перед зовнішніми і внутрішніми кредиторами. Тому на розвиток сподіватися не варто. Це переобтяження   призведе до падіння економіки, ажде  лише на обслуговування та повернення боргів  доведеться витрачати до 5% ВВП. А щоб почався розвиток, ВВП України має зростати більше ніж на 5% на рік. Для нашої економіки в даний час це фантастика.

Але навіть без поглибленого аналізу, напрошується висновок, що це буде бюджет чого завгодно, але тільки не відродження або розвитку. Тому і особливих сподівань покладати на нього не варто. Наші «керманічі» живуть в своєму віртуальному світі, а ми в своєму – реальному. На жаль, наші шляхи розходяться все далі …

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь