Новини

Чи потрібен владі розвиток країни?

22.11.2015   Коментарів: 0  

Нинішнє керівництво держави неодноразово декларувало наміри реформувати чи не усі сфери суспільного життя. При цьому серед причин, що в певній мірі не дозволяють або стримують проведення зазначених реформ, можновладці й далі продовжують називати провину екс-керівників держави, втрату Криму, війну на Донбасі. Щоразу, коли йдеться мова про позитивні зміни, нам замилюють очі розмовами про «п’яту колону», «внутрішні чвари». При цьому жодних помилок влада не визнає. Не для кого не секрет, що економіка у важкому стані, промисловість втрачає рівні виробництва. Серед сфер, які демонструють хоч якусь стабільність, та цікавлять іноземних інвесторів, ІТ-сфера та агропромисловий сектор. Проте влада продовжує ігнорувати ці сегменти економіки в плані підтримки та розвитку.

Так, ще в 2013 році, згідно дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012, зазначалося, що Україна четверта в світі за кількістю сертифікованих ІТ-спеціалістів. В аналітичних матеріалах Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, відзначалося, що на даний момент ІТ-сфера є найрозвинутішим та найбільшим за обсягом сегментом інноваційної економіки України, що стабільно демонструє позитивну динаміку та перспективи зростання. За оцінками Світового Банку, міжнародних консалтингових компаній та вітчизняної ІТ‑спільноти, протягом останніх 4-5 років щорічне зростання галузі в середньому складає не менше 25 %, причому одностайно прогнозується збереження таких показників як мінімум у короткостроковій перспективі. Найвища динаміка зростання спостерігається передусім у двох секторах – продаж ІТ-продукції на внутрішньому ринку й ІТ-аутсорсинг (розробка та продаж програмного забезпечення і надання ІТ-послуг).

При цьому експорт продукції ІТ-аутсорсингового сектору, обсяг якого складає більше половини всього ринку галузі, лише протягом 2011-2013 рр. зріс з 1 до 3-3,2 млрд дол. На даний момент це один із ключових напрямів національного експорту (5 місце за обсягом) з потенціалом виходу на провідну позицію в Україні до 2025 року. Деякі фахівці навіть називають ІТ-сферу майбутнім локомотивом української економіки. Проте, говорячи про державну підтримку галузі, згадується інтерв’ю заступника глави Адміністрації президента Дмитра Шимківа, який дав зрозуміти, що ніяких прівілеїв та пільг (а отже і державної підтримки) у галузі не буде, в черговий раз згадавши про війну та відсутність коштів. Дивно це чути від людини, яка й сама є представником цієї сфери.

Що ж, галузь й справді може існувати без підримки держави, та от як буде на державі позначатися відтік найкращих спеціалістів, ще й в умовах кризового стану, це питання. Дійсно, витратити 1,8 млрд гривень з бюджету та 2 млрд на виборчу кампанію значно легше, ніж інвестувати в економіку країни. Чи може більш прибутково?

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь