Новини

Чи буде все в Україні ProZorro?

19.02.2016   Коментарів: 0  

державні закупівлі

В Україні запроваджено систему електронних закупівель, що дозволяє продавати державі онлайн. З підписанням Президентом України Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» з 1-го квітня розпочинає свою роботу онлайн сервіс ProZorro, метою створення якого є викорінення і системне запобігання корупції, прозорість державних закупівель, неприпустимість дискримінації та об’єктивна оцінка тендерних заявок, відмова від паперового документообігу. В статті 2 Закону зазначено, що він буде застосовуватися до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень, а також до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень.

В той же час, у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вищевказану вартість, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, встановлених законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

Чи буде все в Україні ProZorro?

Закон вступає в дію з 1 квітня 2016 року. За словами заступника міністра економічного розвитку та торгівлі Максима Нєфьодова повноцінно запрацювати система  закупівель ProZorro зможе вже в серпні. Він також відзначив, що завдякі сервісу державні закупівлі не тільки стануть прозорими. Бо кожен користувач зможе прослідкувати за проведенням тендеру , актуальними цінами, тощо, але й створить умови для розширення конкуренції при організації тендерів, що буде важливим кроком в боротьбі з корупцією.

Згідно очікувань впровадження сервісу електронних закупівель ProZorro дозволить заощадити більш ніж 5 млрд гривень бюджетних коштів.

Що ж, це дійсно непогана новина, адже про необхідність реформи системи державних закупівель говорять вже давно. Проте чи дасть вона такий очікуваний результат з ліквідації злочинних схем отримання прибутку на державних закупівлях, ось що турбує найбільше. В самому Законі чимало товарів та послуг вивели з під сфери регулювання його нормами. А отже «лазівки» залишаються. Та й ті, хто роками кормився з державних закупівель, ймовірно, так просто від ласого шматочка не відмовляться, і будуть вигадувати нові схеми шахрайства. Однак, будемо сподіватися, що реформована правоохоронна система не залишить це без уваги, бо перемогти корупцію можливо лише за умови комплексного підходу.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь