Новини

Безвіз для України: міф чи реальність?

25.11.2016   Коментарів: 0  

Безвіз для УкраїниЗнову промайнув черговий термін, у який наш президент,  практично заприсягнувшись, пообіцяв українцям безвізовий режим з ЄС. І знову нема… Перед самітом Україна-ЄС, голова Європарламенту заявив, що  «узгоджений механізм призупинення безвізового режиму заблокований рядом країн-членів ЄС».  Насправді це означає, що поки це питання не буде вирішене, безвізового режиму для України  не буде. Ось так.

Зараз усі сторони намагаються виправдатися, називають нові терміни, однак,  відноситися до цього серйозно  не варто.  Невже ми схожі на віслюка з підвішеною перед носом морквиною?  Та й що, насправді, означає «безвізовий режим» для українців?  Слід зрозуміти – це не означає, що ми будемо  вільно пересуватися по Європі, як європейці. Для нас процедура буде трохи спрощена, однак  чимало вимог все ж таки залишаться.

По-перше, лібералізація візового режиму для українців планується виключно для туристичних подорожей. І діятиме вона лише 90 днів. І лише для власників біометричних паспортів, без яких в Європу не пустять. По-друге, ні права на роботу, ні права на навчання цей «безвіз» не дає. Для цього слід оформляти національні візи. По-третє,  так жаданий нами «безвіз» не означає входження в шенгенську зону, в якій не потрібно пред’являти паспорт при перетині кордону. Для українців це буде обов’язково. Та й подорожувати без віз можна буде не усіма країнами ЄС, а  тільки в 22 з 28.

До того ж, основні перепони з «безвізом» можуть виникнути там, де не чекали. На кордоні.  Якщо раніше ви в посольстві чи консульстві оформляли всі необхідні документи, відкривали візу, що  гарантувало виїзд до європейської країни, тепер усі ці документи слід буде надавати європейським прикордонникам. А вони, за словами досвідчених людей, значно суворіші та прискіпливіші. Можуть попросити навести докази вашої  фінансової платоспроможності, квитки у обидва кінці, бронювання готелів. Тобто вам необхідно буде документально доказувати, що ви їдете до Європи дійсно відпочивати, а не  на роботу.  В протилежному випадку – отримаєте відкоша. І омріяна подорож  зійде нанівець.

Ось і виходить, що радіти такому «безвізу» зарано. Кордони Європи для нас, поки що, відкриватися не квапляться. Чудово знаючи про катастрофічну економічну ситуацію в Україні, єврочиновники усіляко затягують цей процес, поки не буде  відпрацьований та узгоджений механізм його призупинення. Проблема в тому, що хоча «безвіз» і не дає право на працевлаштування в країнах ЄС, однак  значно  полегшує цей процес, якщо ви зібралися туди на роботу нелегально.  І у разі його прийняття,  до мільйонів нелегальних мігрантів з країн Сходу,  у пошуках кращої долі долучиться не один мільйон нелегалів–українців. І не виключено, мільйони мігрантів з Туреччини.  Такого масового напливу Європа не витримає. Тому  чекати нам омріяного «безвізу» доведеться ще довго.

 

Це також цікаво:

 

Залишити відповідь